" />
USD
3,6871
EURO
4,3283
ALTIN
151,7207

BALIKESİR  UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR

Balıkesir Devlet Hastanesinde tedavi görmekte olan 71 yaşındaki bayan hastanın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine hastanenin Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü ekipleri aile ile görüşüp organ bağışı konusunda talepte bulunmuşlardır. Aile bu zor ve bir o kadar da hayırlı karara  tereddüt dahi etmeden  ve çok kısa sürede onay vermiş olup, donörün, karaciğer, iki böbrek ve korneaları […]

BALIKESİR  UMUT OLMAYA DEVAM EDİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Devlet Hastanesinde tedavi görmekte olan 71 yaşındaki bayan hastanın beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine hastanenin Organ ve Doku Nakli Koordinatörlüğü ekipleri aile ile görüşüp organ bağışı konusunda talepte bulunmuşlardır. Aile bu zor ve bir o kadar da hayırlı karara  tereddüt dahi etmeden  ve çok kısa sürede onay vermiş olup, donörün, karaciğer, iki böbrek ve korneaları Acıbadem Bursa Hastanesinden gelen ekip tarafından başarılı bir operasyonla alınmıştır. Alınan organlar bekleyen hastalara nakil olmak üzere, karaciğer ve bir adet böbrek Acıbadem Bursa Hastanesine, diğer böbrek Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine, kornealar ise Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine  nakil için gönderildi.

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koodinatörü Dr. Mehmet Suluoğlu “Güzel ülkemizde yaşam adına umudumuzun kırılmaya çalışıldığı bu zor günlerde Balıkesir olarak inadına ülkemizin güzel insanları adına yaşam diyoruz.” diyerek. Organları ile üç cana can , iki cana ışık olacak merhumeye Allah ‘ tan rahmet,kederli ailemize sabırlar diliyoruz” dedi.

Balıkesir Organ Nakil İl Koordinatörü Dr Nil Solmaz Köse “Balıkesir Devlet Hastanesi 25 Beyin Ölümü Tespiti 12 Donör Organizasyonuyla Türkiye De Açık Ara Önde Olduğunu Ve Balıkesir İl Sağlık Müdürlüğü Olarak Yüzümüzü Sürekli Güldürdüğünü ” Söyledi.”Bu Organizasyonun Gerçekleşmesinde Büyük Emekleri Olan Organ Nakil Koordinatörlerimiz Dr.Mehmet Suluoğlu Ve Hemşire Emine Ekinci’ Ye Ayrıca Balıkesir Devlet Hastanesi Yönetimine Ve Personellerine Teşekkür Etti.”

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.