" />
USD
3,6658
EURO
4,3352
ALTIN
151,4337

CHP’DEN BASIN TOPLANTISI

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünde dün CHP İl Başkanı Mete Erol, Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Namık Havutça basın toplantısı yaparak gündemi değerlendirdi. İl Başkanı Mete Erol Türkiye’nin çetin bir barış sınavından geçtiğini belirterek kardeşliğin umudu dediği CHP’ye büyük görev düştüğünü söyledi. Erol teröre karşı çıkacaklarını ve ne yaparlarsa yapsınlar bölünmeyeceklerini ifade etti. Bütün […]

CHP’DEN BASIN TOPLANTISI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütünde dün CHP İl Başkanı Mete Erol, Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın ve Namık Havutça basın toplantısı yaparak gündemi değerlendirdi.

İl Başkanı Mete Erol Türkiye’nin çetin bir barış sınavından geçtiğini belirterek kardeşliğin umudu dediği CHP’ye büyük görev düştüğünü söyledi. Erol teröre karşı çıkacaklarını ve ne yaparlarsa yapsınlar bölünmeyeceklerini ifade etti. Bütün siyasi partilerin terör örgütü ile arasına mesafe koymasını isteyen Erol “Toplumu ayrıştırmayacağız, bölücülerin değirmenine su taşımayacağız. Ülke bu karanlık günlerden CHP ile çıkacağız” dedi.

 

MİLLETVEKİLİ AKIN: “TERÖRE İSTEDİĞİNİ DEĞİL HAK ETTİĞİNİ VERECEĞİZ”

 

CHP Milletvekili Ahmet Akın Türkiye’nin çok ağır bir terör saldırısı altında olduğunu belirterek terörün bedelini kınalı kuzuların ödediğini söyledi. Milletvekili Akın “Anaların gözyaşı akmayacak diyenler neredesiniz? AKP terörü çok şımarttı. Şehitlerimizin kanıyla sulanmış topraklarımızı namusumuz gibi koruyacağız. Teröre istediğini değil hak ettiğini vereceğiz” diye konuştu.

 

HAVUTÇA: “NEFRET DİLİNDEN KAÇINMALIYIZ”

 

Milletvekili Namık Havutça ise 13 yıldır ülkenin AKP tarafından yönetildiğini belirterek 2 ayda 250 şehit verildiğini ve vatandaşların çok haklı isyanlarının olduğunu söyledi. Havutça “Acımız çok büyük. Türkiye’yi iç savaşa sürüklemek isteyen PKK’yı lanetliyorum. Vatandaşların protesto hakkı en temel haktır. Türkiye’de emperyal güçlerin istediği Kürt-Türk çatışması çıkarıp ülkeyi bölmektir. Demokratik tepkilerimizi gösterelim ama parti binalarını yakarsak PKK’ya hizmet etmiş oluruz. Nefret dilinden kaçınmamız gerekir. Biz 1000 yıllık kardeşliği savunmaya devam etmek zorundayız. HDP’nin PKK’yı kınaması ve teröre tavır alması lazım” şeklinde konuştu.

 

TÜM: “TARAFLAR’DAN KASTIM IŞİD VE PKK’DIR”

 

CHP Milletvekili Mehmet Tüm ise toplantıda kendisini yaptığı basın açıklamasında “taraflar silah bırakmalı” sözünden dolayı eleştiren basını yandaş olmakla suçladı. Tüm yargıda hakkını sonuna kadar arayacağını kaydederek taraflar sözü ile PKK ve IŞİD’i kast ettiğini Türkiye’de bir insanın TSK silah bıraksın demesi için aklını yitirmiş olması gerektiğini öne sürdü. Türkiye’nin dört bir köşesinden yükselen ağıtların tek sorumlusunun 400 vekil isteyenler olduğunu kaydeden Tüm kendilerinin savaşı değil barışı savunduklarını ifade etti. Terörü bin kez lanetlediklerini terörden medet umanları da lanetlediklerini kaydeden Tüm ülkede barış ve kardeşliğin kazanacağını iddia etti.

Murat Ayaşoğlu

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.