" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

FENER ALAYINDA TERÖR LANETLENDİ

Edremit’in kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında Gümrük-Çayiçi Caddesi –Cumhuriyet güzergâhında düzenlenen Fener alayına Edremitliler yoğun ilgi gösterdi. Edremit Belediyesi’nin öncülüğünde sivil toplum örgütlerinin katkıları ile düzenlenen “Teröre Lanet, Bayrağa Saygı” fener alayında binlerce Edremitli teröre lanet yağdırdı.Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremitlilerin gösterdiği birleşme ve dayanışma üç beş çapulcuya pabuç bırakmayacağımızın en önemli […]

FENER ALAYINDA TERÖR LANETLENDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’in kurtuluş günü etkinlikleri kapsamında Gümrük-Çayiçi Caddesi –Cumhuriyet güzergâhında düzenlenen Fener alayına Edremitliler yoğun ilgi gösterdi.

Edremit Belediyesi’nin öncülüğünde sivil toplum örgütlerinin katkıları ile düzenlenen “Teröre Lanet, Bayrağa Saygı” fener alayında binlerce Edremitli teröre lanet yağdırdı.Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen Belediye Başkanı Kamil Saka, “Edremitlilerin gösterdiği birleşme ve dayanışma üç beş çapulcuya pabuç bırakmayacağımızın en önemli göstergesidir” dedi.Edremit’in düşman işgalinden kurtuluşunun 93. Yıldönümü olan 9 Eylül Kurtuluş Günü’nde düzenlenen “Teröre Lanet, Bayrağa saygı” fener alayı yürüyüşüne binlerce Edremitli katıldı. Tuzcumurat Mahallesi’nde ki Gümrük Meydanı’nda toplanan vatandaşlar ellerinde bayraklar ve fener alayları ile Cumhuriyet Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün, sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de yer aldığı yürüyüşe çok sayıda vatandaş katıldı. Sık sık, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez”, “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Kahrolsun PKK” sloganları atıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda halkla seslenen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, “Sevgili Edremitliler, ülkemiz son 35-40 gündür sanki bir parmağın düğmeye basmasıyla beraber tam kaos ortamına sürüklenmeye çalışılıyor. Gencecik yiğitlerimiz bu vatan uğruna can vermeye başladı. Ama işte siz Edremitlilerin gösterdiği birleşme ve dayanışma 3-5 tane çapulcuya pabuç bırakmayacağımızın en önemli göstergesidir. Kuva-yi Milliye’nin şehri Edremit’ten yükselen ses, bu vatanın bölünmez bütünlüğünü devam ettireceğimizin göstergesidir. Terör olaylarında şehit düşenlere ve bu ülkeyi bizlere bırakmak için şehit düşenlere başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm İstiklal Savaşı şehitlerine hepiniz adına bir tek söz veriyorum. Misak-ı Milli sınırlarının bölünmez bütünlüğünü ilelebet devam ettireceğiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sen mezarında rahat uyu, senin bize bıraktığın laik, demokratik Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatacağız. Edremit bu konuda kendi üzerine düşen görevi yerine getiriyor ve getirmeye devam edecektir. Hepiniz mezarlarınızda rahat uyuyun, bizlere bıraktığınız emaneti sonsuza kadar koruyacağız. Sevgili Edremitliler gayet güzel bir şekilde tepkimizi dile getirdik. Üç beş tane çakalın bizi korkutamayacağını, susturamayacağını, pusturamayacağını en güzel şekilde gösterdiniz. Hepinize katıldığınız için teşekkür ediyorum” dedi. Tüm katılımcıların geldiği gibi sakin bir şekilde dağılmasını istedi.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.