“PONY” ATLARI İLE CUNDA TURUNUN DAKİKASI 1 LİRA

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

 “PONY” ATLARI İLE CUNDA TURUNUN DAKİKASI 1 LİRA

Bu yaz tatillerini Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde geçirenler, “pony” cinsi atlarla Cunda Adası kordonunda tur atarak tatillerine renk katıyorlar.

5 dakikası 5 liraya tatilcilerin çocuklarına Cunda Adası kordonunda biri 3 diğeri 5 yaşında olan pony cinsi atlarıyla tur attıran Saki Dizlek, özellikle çocukların bu atlara çok yoğun ilgi gösterdiğini söylüyor.

Muhabirimize büyüklerin ise pony atları ile genellikle öz çekim yaptıklarını ve hatıra fotoğrafı çektirdiklerini anlatan Cunda Adası Rahvan Atları Kulübü Başkanı Dizlek, “Özellikle engellilerin rehabilitasyonunda kullanılan “pony” cinsi minyatür atlarla tatillerini Ayvalık’ta geçirenlerin çocuklarını 5 dakikasını 5 liraya dolaştırıyorum. Bu da çocukların çok hoşuna gidiyor. Ailelerinde çok ilgisini çekiyor. Kimisi gelip atları seviyor, kimisi de fotoğraf çektiriyor. Bu atlar oldukça uysal bir yapıya sahipler. Bu nedenle ilçemizde engellilere yönelik yapılacak olan her türlü etkinlikte pony cinsi atları ücretsiz olarak kullandırmaya hazırım” diye konuştu.

Bu atların en fazla 130 cm boyuna ulaştığı bilgisini de veren Dizlek, “Bu atların, engelli çocukların tedavisi ve rehabilitasyonunda faydalı olduğu biliniyor. At üstünde tedavi, doğayla iç içe bir ortamda yapılıyor. Atın çok yönlü hareketleri, kas ve gelişme hastalıkları, omurilik yaralanmaları, down sendromu, otizm gibi hastalıkların tedavisinde tamamlayıcı rol oynuyor.” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.