" />
USD
3,6756
EURO
4,3206
ALTIN
151,8231

VATAN SEVERLİĞİMİ KİMSEYE TARTIŞMA KONUSU YAPTIRMAM!

Bugün Türkiye’nin her köşesinden ağıtlar yükseliyorsa, şehit haberleriyle canımız yanıyorsa tek sorumlu “400 vekil “ almak uğruna ülkede kan akıtmayı göze alanlardır. Vatanseverliğimi kimseye tartışma konusu yaptırmam. Asıl vatanseverliği tartışılacak olanlar ülkeyi bu hale getirenlerdir! CHP 7 Haziran seçimlerinden çıkan iradeye saygıyla yaklaşmış, ülkenin geleceği üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek büyük çaba göstermiştir. 7 Haziran […]

VATAN SEVERLİĞİMİ KİMSEYE TARTIŞMA KONUSU YAPTIRMAM!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Bugün Türkiye’nin her köşesinden ağıtlar yükseliyorsa, şehit haberleriyle canımız yanıyorsa tek sorumlu “400 vekil “ almak uğruna ülkede kan akıtmayı göze alanlardır. Vatanseverliğimi kimseye tartışma konusu yaptırmam. Asıl vatanseverliği tartışılacak olanlar ülkeyi bu hale getirenlerdir!

CHP 7 Haziran seçimlerinden çıkan iradeye saygıyla yaklaşmış, ülkenin geleceği üzerine düşen sorumluluğu yerine getirerek büyük çaba göstermiştir.

7 Haziran sonrası koalisyon görüşmelerinde partimizin tek hedefi ülkenin refah ve huzuru olmuştur.

AKP tek başına iktidar olamayışının, 400 vekili alamayışının bedelini bu ülkede savaşı ve kaosu tırmandırarak gerçekleştirmiştir.

Şehit aileleri “evlatlarımızı feda etmek istemiyoruz, dursun bu kan” diye haykırırken devlet yetkilileri şehit ailelerine bile saygı göstermemiştir.

İki gündür yandaş medyanın, kanla beslenenlerin tarafıma yönelik saldırıları karşısında bu açıklamayı yapmayı borç biliyorum.

Önce bizzat CHP’nin resmi görevlendirmesiyle gittiğim Siirt-Bitlis-Muş ziyaretini manipüle eden haberler ortaya çıkmıştır. Sonra dün terörü lanetleyen basın açıklamamda kullandığım ifadeler maksadı dışında kullanılarak, bağlamından koparılarak, metnin bütününe bakılmaksızın manipüle edilmiştir.

Her açıklamamda her konuşmamda PKK silahı bırakmalıdır çağrısını yapan şahsıma yönelik yandaş medya saldırıları, başta Cumhuriyet Halk Partisine ve partinin bütün emekçilerine yapılmıştır. Bu manipülasyonu yapanlar, bu algı operasyonunu yapanlar yargı önünde hesap verecekler.

Yaptığım açıklamada ve bugüne kadar bütün açıklama ve söylemlerimde ”PKK silahı bırakmalı, vahşi terör eylemlerini durdurmalıdır” ifadelerini kullandım. Bunun dışında bir düşünce ve yaklaşımım yoktur. “TSK silahı bırakmalıdır” ifadesi asla benim tarafımdan kullanılmamıştır. Bu ifade tamamen yandaş basının yalan ve uydurmasıdır. TSK bizim göz bebeğimizdir, CHP’nin bir Milletvekili olarak böyle bir ifadeyi kullanmam söz konusu bile olamaz.

Bunu bir kez daha tüm kamuoyu ile paylaşıyorum.

Bilinçli ve sistemli bir şekilde şahsıma yönelik algı operasyonu, karalama kampanyası başlatılmıştır.  Tarafıma yapılan algı operasyonu bu sorumluluğu Cumhuriyet Halk Partisine yüklemek içindir.

CHP’nin bütün kadroları, laik Cumhuriyetin, Atatürk ilke ve inkılaplarının savunucusudur. CHP ülkede refah ve huzur için, kardeşlik için, her türlü sorumluluğu yerine getirmiştir. Tarafıma yapılan bu karalama ve manipülasyonlar gerçek sorumluları savaştan, kandan beslenenlerin sorumluluğunu ötelemek içindir. Bu acılı günlerde amaç gündemi saptırmaktır.

Şahsıma ve partime karşı yapılan her türlü karalama ve manipülasyona karşı yargı yoluna başvurdum.

Saygılarımla

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.