ALTINOLUK ‘TA ORMAN YANGINI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ALTINOLUK ‘TA ORMAN YANGINI

Balıkesir’in Edremit ilçesinde karaçam ve zeytinlik alanlarının olduğu bölgede orman yangını çıktı.

Altınoluk Mahallesi Antandros Antik Kenti yakınlarında karaçam ve zeytinliklerin bulunduğu ormanlık bölgede henüz belirlenemeyen bir nedenle aynı anda birkaç yerde çıkan yangın, rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangına, Balıkesir Orman Bölge Müdürlüğüne ait ekipler müdahale ederken, Edremit, Ayvacık Balya,Havran ve Svaştepe Orman İşletmesine ait yaklaşık 20 arazöz ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri de yangını söndürme çalışmalarına katıldı.
Yangının çıktığı yerin yerleşim noktasına yakın olmasından dolayı ekipler, söndürme çalışmalarına aralıksız devam ederken sabah saatlerinde Edremit,Balıkesir,Çanakkale ve Keşan’dan gelen 4 helikopter de kontrol altına alınan yangının söndürülmesinde büyük rol oynadı.Yetkililerden alınan bilgilere göre Kazdağı Milli Park’ı içinde yer alan bölgede 5 hektarlık alan zarar gördü.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.