AMAN DİKKAT!

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

AMAN DİKKAT!

Her yıl Kurban Bayramı Öncesi kurban hırsızlık haberleri sıklaşıyor. Körfezin en büyük hayvan yetiştiricisinin olduğu Havran ilçesinde vatandaşlar hırsızlığa karşı her tülü tedbiri alıyorlar. Bazı üreticilerin ahırlarında sabaha kadar nöbet tuttuğu öğrenildi.

Havran İlçe Jandarma Komutanlığı Kurban bayramının yaklaştığı bu günlerde hayvan hırsızlığına karşı kontrollerini sıklaştırdı ve halkı uyardı.

Hayvan üreticilerinin ahır ve ağıllarına ikaz ya da kamera sistemi konulmasını isteyen jandarma, şüpheli durumlarda ücretsiz 156 Jandarma İmdat telefonlarının aranabileceği belirtildi.

Hayvan hırsızlıklarının genellikle ikaz ve alarm sistemi olmayan ahırlarda gerçekleştirildiği hatırlatılırken, ayrıca kapıların da sağlam ve kilitli olmasına dikkat çekildi.

Tuncay Ayklan

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.