" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EDREMİT’TE ORTA REFÜJLER DÜZENLENİYOR

Edremit Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde ilçe sınırları içerisinde yer alan İzmir-Çanakkale E-87 Karayolu’nun orta refüjleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenleniyor. Edremit sınırları içerisinden geçen karayolları orta refüjleri Belediye ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde düzenleniyor. Edremit’in Bostancı Mahallesi’nde ki Burhaniye ilçe sınırından başlayarak Narlı Mahallesi’nde ki Çanakkale sınırına kadar uzanan İzmir-Çanakkale E-87 Karayolu orta refüjleri […]

EDREMİT’TE ORTA REFÜJLER DÜZENLENİYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Belediyesi ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde ilçe sınırları içerisinde yer alan İzmir-Çanakkale E-87 Karayolu’nun orta refüjleri Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından düzenleniyor.

Edremit sınırları içerisinden geçen karayolları orta refüjleri Belediye ve Karayolları Müdürlüğü işbirliğinde düzenleniyor. Edremit’in Bostancı Mahallesi’nde ki Burhaniye ilçe sınırından başlayarak Narlı Mahallesi’nde ki Çanakkale sınırına kadar uzanan İzmir-Çanakkale E-87 Karayolu orta refüjleri ve kavşaklarında Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından peyzaj düzenlemeleri devam ediyor. Kavşaklar ve orta refüjlere öncelikle artezyen kuyular açılarak otomatik sulama sistemleri kuruluyor. Bunun yanında bölgenin iklimine uygun bitki ve çim ekimleri ile yeşillendirme ve peyzaj düzenlemeleri yapılıyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri Edremit otogar kavşağından başlayıp devam çalışmaların sırası ile Çanakkale sınırına kadar devam edeceğini ifade ettiler. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka kavşak ve refüjlerin ilçenin vitrini olduğunu belirterek, “Karayolları Müdürlüğü ile diyalog içerisinde her gün binlerce vatandaşımızın gelip geçtiği karayolu üzerinde ki kavşak ve refüjlerde gerekli düzenlemelere başladık. Özellikle otomatik sulama sistemi ile personel ve iş makinesi anlamında önemli bir tasarrufa gidiliyor. Bunun yanında ilçemizin Endüstri Meslek Lisesi kavşağında ki anıt ve çevre düzenlemesinden başlayıp Devlet Hastanesi’ne kadar uzanan karayolu kenarı için hazırladığımız yeşil alan projelerinin uygulanmasına yakın zamanda başlayacağız” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.