BÜYÜKŞEHİR’DEN 9 NOKTADA KURBAN KESİM HİZMETİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BÜYÜKŞEHİR’DEN 9 NOKTADA KURBAN KESİM HİZMETİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda 9 ayrı noktada küçükbaş mobil kesim ünitesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Edremit Mezbahasında büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesim hizmeti verecek. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, vatandaşların hijyenik koşullarda, veteriner hekim denetiminde usulüne göre kurbanlarını kesmesi için 9 ayrı noktaya yerleştirilecek küçükbaş mobil kesim ünitelerini basın toplantısıyla tanıtımını yaptı. Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkan Vekili Yasin Sağay,  Genel Sekreter Osman Yenidoğan, Genel Sekreter Yardımcısı Nazım Ergelen, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, AK Parti İl Başkanı Dinçer Orkan, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve personelin bulunduğu basın toplantısına 9 ayrı küçükbaş mobil ünitesinin Balıkesir merkez, Edremit, Bandırma ve Burhaniye’de hizmet vereceğini söyleyen Başkan Uğur, 3 binin üzerinde hayvanın ünitelerde kesilmesini beklediklerini ifade etti.

Bir Araçta 8 Saatte

300 Küçükbaş

Kurban Kesilecek

Kurban Bayramı’nda gelişi- güzel kurban kesiminin önüne geçmek için mobil kurban kesim ünitelerini kullanacaklarını söyleyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, “Büyükşehir Belediyesi olduktan sonra şehirde kurbanların gelişi güzel kesilmesi, çevreyi kirletmesi hiç hoş bir görüntü değil. Biz de bu yıl mobil kurban kesim hizmetini Balıkesir’de başlatıyor. Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığımız yaptığı çalışma sonucunda mobil kesim ünitelerini getirdi. Bu yıl 9 ayrı noktada kesim işini gerçekleştireceğiz. Bu araçların hepsinin üzerinde su deposu, kompresörü her türlü donanımı bulunuyor. Vatandaşlarımız kurbanını verecek, kurbanının nasıl kesildiğini camdan görüp, mobil kesim ünitesinin sonundan en kısa zamanda kurbanını paketlenmiş olarak alacak. Bir mobil kesim ünitesi 8 saat içerisinde 300 küçükbaş kurban kesebiliyor. Biz bu yıl 3 binin üzerinde hayvanın ünitelerde kesilebilecek” dedi.

Başkan Uğur: “18 Yaşımdan Beri

Kurbanımı Kendim Keserim”

Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, Başkan Uğur’a konuşmasının ardından kurban bıçak seti hediye etti.  18 yaşından bu yana kurban kestiğini ve bu uygulamayı devam ettirdiğini belirten Başkan Uğur, Daire Başkanı Tüzen’e bıçak armağanından dolayı teşekkür etti. Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün. Kurban Bayramı sürecinde vatandaşa hizmet verecek mobil kesim üniteleri hakkında Başkan Uğur’a bilgi verdi.

Mobil Kesim Ünitelerinde Gerçekleşecek Kurban Kesim Noktaları Şöyle:

Altıeylül: Bahçelievler Mah. Kapalı Pazar Yeri ile Gümüşçeşme Mh. Büyük Kapalı Pazaryeri

Karesi: Adnan Menderes Mh. Ali Hikmet Paşa Mah. İle Paşa Alanı Kapalı Pazar yeri.

Bandırma: 600 ilçesi Mah. Korazman Mevki hayvan Pazar içi

Burhaniye: Bahçelievler Mh. Pazar yeri içi

Edremit: Cumhuriyet Mh. Pazar yeri içi ile Altınoluk Mh. Mimar Sinan Cd. Anfi Tiyatro Arkası

Büyükbaş hayvan kesimi de Edremit İlçesindeki Büyükşehir Belediyemize ait Edremit Mezbahasında yapılacaktır.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.