BAŞKAN SAKA’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BAŞKAN SAKA’DAN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle ile bir mesaj yayınladı. Başkan Saka; “Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimiz ile aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak tüm Gazilerin gününü kutladı. Başkan Saka mesajında, bugün, 19 Eylül 1921’de vatanın kurtarıcısı ve kurucusu Mustafa Kemal Paşa’ya TBMM tarafından Gazilik unvanı ve Mareşallik rütbesinin verilişinin 94. yıldönümü olduğunu kaydederek “Asırlar boyunca hür ve bağımsız yaşamış Türk milleti, bu uğurda çok savaşlar yapmış ve çok sayıda şehit ve gazi vermiştir. Bu nedenledir ki daha sonradan bugün, Gaziler Günü olarak kabul edilmiştir. Tarihimizde şehitlik ve gazilik büyük önem taşımaktadır. Her Türk de bu onura kavuşmak için vatanı, milleti, bayrağı, milli marşı, soydaşları ve kutsal değerleri için savaşır. Çünkü milli hassasiyetlerimizden olan bu duyguların, Türk ulusu ve her bireyi için vazgeçilmez bir anlamı ve önemi vardır. Ne mutludur ki bizler canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, her türlü saldırıya karşı, gözünü bile kırpmadan, şehit ya da gazi olma pahasına korumasını bilmiş bir milletin evlatlarıyız. Aziz vatanımız uğruna şehit ya da gazi olan kahramanlar için ne yapsak azdır. Onlara olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Gaziler Günü vesilesi ile başta büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehitlerimiz ile aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve huzur dolu günler diliyorum” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.