" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

CUNDA ADASINA BİSİKLET YOLU

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Gönül Yolu ve Alibey Adasının eski ve yeni yollarının bir tarafına gidiş dönüş olmak üzere çift şeritli bisiklet yolu yapıldı. Edremit Körfezinde bir çok yeni projeyi hayata geçiren Ayvalık Belediyesi yine bir ilke imza atarak sadece bisikletlerin kullanabileceği bölünmüş bir yol yaptı. Ayvalık Belediye Başkanlığı tarafından Alibey adası […]

CUNDA ADASINA BİSİKLET YOLU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer’in talimatı ile Gönül Yolu ve Alibey Adasının eski ve yeni yollarının bir tarafına gidiş dönüş olmak üzere çift şeritli bisiklet yolu yapıldı.

Edremit Körfezinde bir çok yeni projeyi hayata geçiren Ayvalık Belediyesi yine bir ilke imza atarak sadece bisikletlerin kullanabileceği bölünmüş bir yol yaptı.

Ayvalık Belediye Başkanlığı tarafından Alibey adası yeni ve eski yolda sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı.

Asfalt çalışmalarının ardından Ayvalık Belediyesi Ayvalık’ın ilk bisiklet yolu projesini hayata geçirerek Alibey Adası’nın eski ve yeni yolunda ring hattı şeklinde yapılan bisiklet yolu, ayrıca Alibey köprüsünden devam ederek Gönül Yolundan geçip Armutçuk sahil yoluna kadar uzanıyor.

“1yapılan bu bisiklet yolu Ayvalık halkımıza hayırlı olsun” diyen Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Armutçuktan bisikleti ile yola çıkan bir vatandaşımız, Alibey Adasını rahatça dolaşıp sporunu yapmış olacak. Ayrıca bu bisiklet yolu sayesinde ada trafiğindeki araçların sayısının azalacağını. tahmin ediyorum. Çünkü daha önce Alibey Adasına gezmek için insanlar bisikletle trafiğe çıkmaya cesaret edemeyip arabalarıyla gidiyordu, şimdi bu bisiklet yolunu kullanarak rahatça adaya gidip dolaşabilecekler” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Gönül yolu ve Alibey Adasının eski ve yeni yollarını rink hattı ile bağlayan bisiklet yolu sarı boya ile çizilip, reflektörlü plastik delinatörlerle de taşıt yolundan ayrıldı. Yola çizilen bisiklet resimleri ile de bu bölünmüş alanın sadece bisikletlerin kullanımına tahsis edildiği vurgulandı.

Bu bölünmüş yolun sadece bisikletlerin kullanımına ayrıldığını kaydeden Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, motosiklet ve taşıt sürücülerinden bu alanları kullanmamalarını istedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.