DİKKATSİZ VE HIZ MERAKLISI SÜRÜCÜLER KAMU MALLARINA DA ZARAR VERİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

DİKKATSİZ VE HIZ MERAKLISI SÜRÜCÜLER KAMU MALLARINA DA ZARAR VERİYOR

Ayvalık’ta, hız meraklısı ve dikkatsiz sürücüler nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında kamu mallarına da zarar vermesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanıyor.
Özellikle genç sürücülerin can güvenliklerini hiçe sayarak yaptıkları sürat ve alkollü olarak araç kullanımları nedeniyle meydana gelen trafik kazalarında hem kendi canlarını, hem başka sürücü ve yayaların canlarını yakarken, öte yandan da meydana gelen kazalarda yol kenarlarındaki elektrik panoları, aydınlatma direkleri ve kaldırımlar zarar görüyor.
Alınan bilgiye göre sadece bu yılbaşından yana meydana gelen trafik kazaları nedeniyle Ayvalık Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin yaklaşık 70 kez bozulan kaldırımları düzeltmek zorunda kaldığı ve yol kenarındaki duba ve babaların da bu kazalardan büyük zarar gördüğü belirtildi.
Aynı kazalarda yol kenarındaki kaldırımlarda bulunan bir çok elektrik panosu ile aydınlatma direklerinin de zarar gördüğü belirtilirken, yetkililer sürücülerden kendi canları ve sevdikleri için otomobilleriyle seyir halindeyken biraz daha dikkatli olmaları gerektiğini ve kendi can güvenlikleriyle başkalarının can güvenlikleri adına trafik kurallarına uymalarını önerdi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.