BURHANİYE’DE KÖY KAHVESİNİ YILDIZ HANIM ÇALIŞTIRIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BURHANİYE’DE KÖY KAHVESİNİ YILDIZ HANIM ÇALIŞTIRIYOR

Burhaniye’de, Ağacık köyündeki köy kahvesini 4 çocuk annesi Yıldız Süslü çalıştırıyor. Çok lezzetli çay yapan Yıldız Süslü’nün kahvehanesi köylülerle dolup taşarken, kahvehanede argo konuşmalar da sona erdi.

İlçeye 12 kilometre uzaklıktaki 260 nüfuslu Ağacık köyünde, yaklaşık 6 aydan bu yana kapalı olan köy kahvehanesini Yıldız Süslü çalıştırmaya başladı. Süslü’nün yaptığı çay kısa sürede beğenilirken, kahvehanenin müşterisi de arttı. Köy muhtarı Hasan Dayı, köyde hizmet veren iki kasap dolayısıyla gelen gidenin çok olduğunu anlattı ve bayanın kahvehane çalıştırmasından memnun olduklarını anlattı. İşini severek yaptığını anlatan Yıldız Süslü,” Ağacık köyünde kahvehane işletiyorum. Kendim işimi severek yapıyorum.  Çayım da güzel. Herkes beğeniyor. Bu işi de devam ettirmeyi düşünüyorum. Herkesle de aram iyi. Güzel geçiniyorum. Köyü de seviyorum. Ben buranın yerlisi olmadığım halde köyde bu işi çok rahat bir şekilde yapabiliyorum. Köylülerle de aram iyi. İşim güzel. Köyü de seviyorum” dedi.. Köyde iki adet kahvehane olduğunu anlatan Muhtar Hasan Dayı ,” Köyümüzde iki tane kahvehanemiz vardır. Biri 5-6 aydır kapalıydı. Burhaniye’den Yıldız Hanım geldi. Aşağı kahveyi ona verdik. Köyümüz zaten iki kasabın sayesinde zaten hareketli. Altınoluktan Artur’a bir sürü gelen gideni vardır, Bir kahvehane ihtiyaca cevap vermediği için ikinciye ihtiyaç vardı. Yıldız hanımın sayesinde köyümüz ikinci kahvehaneye kavuştu. Bol müşterimiz var. Kahveyi çalıştıran bayan olduğu için küfürlü konuşmalar bitti. Bayana güvenimiz sonsuz. Bayan sayesinde kahvehanemiz çalışıyor. Kendisine teşekkür ederim” dedi. Yıldız hanımın çok iyi çay yaptığını anlatan Uğur Tarhal da,” Bu gün Ağacık köyüne gezmeye geldik. Köyde, bayanın çalıştırdığı kahveye ziyarete geldik. Burada çay içmekten çok memnunuz. Çünkü çok güzel çay yapıyor” dedi. İlçe merkezinde oturduğunu anlatan Ahmet Bilmez de,” Ben de bu Ağacık köyündenim. Ancak, ilçe merkezinde oturuyorum.  Fakat buraya ara sıra geliyoruz. Bayan kahveci  çok güzel de çay yapıyor. Bu köye gelip de bu bayanın çayını içmeden gidilmez.  Herkesin bu çayı içmesini tavsiye ederim” dedi. (İHA)

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.