" />
USD
3,7063
EURO
4,3624
ALTIN
152,8588

BAŞKAN UĞUR İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BALPAŞ İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası etkinliklerine katılıp öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Uğur’un yanı sıra törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Milletvekili Sema Kırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı […]

BAŞKAN UĞUR İLKÖĞRETİM HAFTASI TÖRENİNE KATILDI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, BALPAŞ İmam Hatip Ortaokulu’nda düzenlenen 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı açılış töreni ve İlköğretim Haftası etkinliklerine katılıp öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Başkan Uğur’un yanı sıra törene Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, AK Parti Milletvekili Sema Kırcı, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Altıeylül Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, bürokratlar, veliler ve öğrenciler katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, Balıkesir’deki eğitim çalışmaları hakkında bilgi verdi. Müdür Cengiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “FATİH projesiyle bugüne kadar 112 okulda 2 bin 148 adet akıllı tahta kuruldu.  Bu yıl ise 252 okulda 3 bin 840 adet akıllı tahta daha kuracağız. Böylece 2015 yılı sonuna kadar toplam 364 okulda 5 bin 988 etkileşimli tahta kurulmuş olacaktır. Balıkesir’de 11 bin öğrencimize tablet bilgisayar dağıtılmış olup 2015 yılının sonunda bu rakam 17 bin 400’e ulaşacaktır. Amacımız sadece bilgiyi aktarmak değil, bilgiyi üreten, paylaşan bunları insanlığın yararına kullanabilen dinamik, özgüveni sağlam nesiller yetiştirmektir” dedi.

Başkan Uğur: “Eğitime Destek Oluyoruz”

Ülkenin gelişimi ve kalkınması için eğitimin büyük önem arz ettiğini belirten Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur,  son 12 yıl içerisinde görev yapan hükümetlerin bütçeden eğitime aktardığı payla eğitime verdiği önemi gösterdiğini söyledi. Balıkesir’de de merkezi hükümetin ve yerel yönetimlerin eğitime büyük destek olduğuna dikkat çeken Başkan Uğur, “Eğitim alanında Balıkesir’de de önemli çalışmalar yapıldı. Tekli eğitim sistemine geçilmesi yönünde önemli yatırımları tahsis eden, şehrimize yeni okullar kazandıran Milli Eğitim Bakanlığımıza, buradan teşekkür ediyoruz. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak; Milli Eğitim İl Müdürlüğü’ne aktardığımız onarım ödenekleriyle, okul bahçelerinin düzenlenmesi çalışmaları ve iç mekân oyun gruplarıyla yetiştirme ve destekleme kurslarına kaynak desteği sağlayarak özel eğitim kurumlarına yardımcı olmaya gayret ederek çorbada tuzumuz olmasını istiyoruz” dedi.

Başkan Uğur: “ Türkiye Cumhuriyeti’nin

Cumhurbaşkanı da Sizler Gibi İmam Hatipli”

Daha iyi yarınlar ve kalkınmış bir Türkiye için eğitimin şart olduğunu kaydeden Başkan Uğur, “ Daha iyi yarınlar ve kalkınmış Türkiye için gayret veriyoruz. Bu hedefin kaynağında da eğitim var. Her şeyin çözümü eğitimle mümkündür. 2015-2016 Eğitim- Öğretim yılında eğitim camiamızla birlikte, sizlerin sorunlarının çözümünde bir çözüm ortağı olarak kendimizi konumlandırdığımızı bilmenizi istiyorum.  Sevgili gençler geleceğin yöneticileri liderleri sizlersiniz. Sizlerin çok iyi çalışması gerekir. Bilhassa İmam Hatipli gençlerimizin, çocuklarımızın bu mesuliyetle, bu şuurla çalışması ve sorumluluğu idrak etmesi lazım. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı sizler gibi İmam Hatip’li, Sizlerde Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını örnek alıp başarılı olmanızı diliyorum” dedi. Protokol konuşmalarının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ve protokol BALPAŞ İmam Hatip Orta Okulu sınıflarını ziyaret etti. Öğrencilere kitap dağıtan Başkan Uğur, 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı uğurlu olmasını belirtip, öğrencilere başarılar diledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.