15 EYLÜL ORTAOKULU GMKA’DAN HİBE DESTEĞİ ALIYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

15 EYLÜL ORTAOKULU GMKA’DAN HİBE DESTEĞİ ALIYOR

Ayvalık 15 Eylül Ortaokulu’nun Güney Marmara Kalkınma Ajansı’nın 2015 Yılı Lobicilik, Eğitim, Danışmanlık Teknik Destek Programı kapsamında “Sürdürülebilir Başarı İçin Öğrenci Koçluğu Eğitimi Projesi” hibe desteği almaya hak kazandığı öğrenildi.

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından hibe desteği verilecek projelerin Balıkesir ve Çanakkale Bölgesinde 4 projeyi kapsamakta olduğu 15 Eylül Ortaokulunun yaklaşık 11bin lira bütçeli Sürdürülebilir Başarı İçin Öğrenci Koçluğu Eğitimi Projesi’nin de bu projelerin arasına girme başarısını gösterdiği bildirildi.

Konuyla ilgili muhabirimize açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Halis Soner Suyolcu, “Okulumuzun vizyonu; akademik başarıları, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleriyle Türkiye eğitim-öğretim sisteminin küresel rekabetine yön veren öncü okulu olmaktır. Vizyonumuzu gerçekleştirmek amacıyla, hedeflerimizi gerçekleştirmek için projelerimizi ortaya koyarak okulumuzun eğitim-öğretimin kalitesini artırmayı amaçlıyoruz. Vizyonumuza ulaşma yolculuğumuzda sürdürülebilir rekabet üstünlüğünü sağlamak için eğitim çalışanlarımızın mesleki niteliğini geliştirmeye özellikle önem veriyoruz. Bu nedenle projemizi öğretmenlerimizin kişisel gelişimlerine destek olup öğrencilerimize ve velilerimize daha iyi hizmet sunabilmek için hazırladık. Güney Marmara Kalkınma Ajansı Balıkesir ve Çanakkale bölgesinde 4 projeye hibe desteği sağlamayı layık görürken, bu projelerden birinin okulumuza ait olması gurur verici. Ar-ge ve inovasyon çalışmalarımız kapsamında öğrencilerimize sürekli iyileşen bir eğitim ortamı sunarak onları geleceğe sağlıklı, mutlu ve başarılı bireyler olarak hazırlamak için projelerimize devam edeceğiz. Çünkü 15 Eylül Ortaokulu hayalleri hedeflere dönüştürür.” dedi.

ÖĞRENCİLERE BİREBİR KOÇLUK HİZMETİ VERİLECEK

15 Eylül Ortaokulunun Sürdürülebilir Başarı İçin Öğrenci Koçluğu Eğitimi projesiyle okul öğretmenlerine öğrenci koçluğu eğitimi verilerek koçluk sertifikası kazandırılacağını kaydeden Suyolcu; okulda yapılandırılacak sistemle her bir öğrencinin öğrenci koçu olacağını, böylelikle öğrencilerin okul içi ve dışında yönlendirmeleri yapılacağını ve veliler ile işbirliği içinde öğrencilerin sosyal, duygusal, fiziksel ve akademik gelişimlerinin de destekleneceğini kaydederek,  öğretmenlerce öğrencilere birebir koçluk hizmeti verilerek öğrencilerin yaşadıkları bireysel problemlere çözümler üretmeleri ve ders başarılarının artması sağlanacağını da sözlerine ekledi.

GMKA’NIN DESTEKLEDİĞİ 4 PROJEDEN BİRİ

Öte yandan Teknik Destek kapsamında GMKA tarafından başarılı bulunan projelerin ise; Gülser-Mehmet Bolluk Anadolu Lisesi’nin ‘Bolluk Erasmus+ Projeleri Yazma ve Uygulama Eğitimi’, Ayvacık Kaymakamlığı’nın ‘Ayvacık’ a Proje Gerek’,  15 Eylül Ortaokulu’nun ‘Sürdürülebilir Başarı İçin Öğrenci Koçluğu Eğitimi’ ve Türkiye İstatistik Kurumu Balıkesir Bölge Müdürlüğü’ne ait ‘İleri Seviye Microsoft Office Uygulamaları ve Makro Yazılımı Eğitimi’ olduğu öğrenildi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.