EDREMİT BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR..

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

EDREMİT BELEDİYESİ MESLEK EDİNDİRME KURSLARINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR..

Edremit Belediyesi’nin vatandaşlar için ücretsiz olarak sunduğu meslek edindirme kurslarının yeni dönemi için kayıtlar başladı. İlk olarak açılacak olan ahşap boyama kursu için kayıtlar 2 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek.

Edremit Belediyesi’nin vatandaşlara ücretsiz olarak sunduğu meslek edindirme ve el beceri kursları için yeni dönem kayıtlarının başladığı bildirildi. Edremit Belediyesi Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde verilecek olan kurslar arasında ilk olarak ahşap, çini, cam boyama ve hat sanatı kursu açılacak. Edremit Belediyesi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği içerisinde açılacak olan kurs için kayıtlar 2 Ekim 2015 tarihine kadar devam edecek. Edremit Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada gelen talepler doğrultusunda farklı kurslarında açılacağı belirtilerek, ilk olarak açılacak olan ahşap boyama kursunda çini tasarım, cam boyama ve ahşap boyama eğitimlerinin verileceğini ifade edildi. Her yaş grubundan herkesin başvurabileceği kurs sonunda Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından sertifika verilecek. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka özellikle bayanların ve gençlerin meslek edinme ve el becerilerine geliştirmeleri için belediye olarak bu tür çalışmaları çok önemsediklerini belirterek, “Belediyemiz tarafından yurttaşlarımıza ücretsiz olarak sunulacak olan kurslarda gençlerimiz yeni meslek edinme şansı bulurken ev hanımlarımız da el becerilerini geliştirme şansı bulacaklar. Kurslar sonunda hazırlanan ürünler el sanatları satış merkezinde satışa çıkarılarak özellikle ev hanımlarımız aile bütçelerine katkı sağlama imkanına kavuşacaklar” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.