ÇİFTÇİYE TAM DESTEK  

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

ÇİFTÇİYE TAM DESTEK  

Edremit  Ziraat Odası tarafından yapılan çalışma ile baş vuran zeytin çiftçisine sıfır faizli 3 yıl geri ödemeli zeytin hasat makinası dağıtıldı.

Edremit Ziraat Odası’nın zeytin üreticisinin tarımsal mekanizasyona geçmesi için 10 yıldan bu yana yoğun çaba harcadıklarını ifade eden Ali Yılmaz Diker bu kapsamda geçen süre içinde 200’e yakın çiftçiye destek olduklarını ifade etti. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafında geçen yıllara kadar verilen yüzde 50 hibe desteğin bu yıl kaldırılmasının ardından Edremit Ziraat Odası olarak firmalar ile yapılan protokoller bağlamında peşin alımlarda yüzde 25, vadeli alımlarda ise sıfır faizli 100 lira katılım payı ile 3 yıl geri ödemeli zeytin hasat makinalarının çiftçilere ulaştırıldığını ifade edil. Diker “Geçen yıl 21 üreticimize bu şekilde tarımsal mekanizasyonda hasat makinalarını teslim ettik. Bu yılda 10 zeytin üreticisi başvuruda bulundu. Hasat sonu ödenmek üzere 3 yıl vadeli zeytin silkme makinalarını ilgili firma ile protokol imzalayarak kendi imkanlarımız ile arkadaşlarımıza teslim ettik. Ziraat Odamızın kendi öz sermayesiyle yapılan bu çalışmalar çok önemli. Zeytinde tarımsal mekanizasyon ile verim artarken, maliyetlerde düşüyor. Bu çiftçimize daha fazla gelir etme imkanı sağlıyor.”dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.