" />
USD
3,6790
EURO
4,3336
ALTIN
151,5803

VATANDAŞ KENDİ SUCUĞUNU KENDİ YAPIYOR

Edremit’te Kurban Bayramı sonrası vatandaşlar etlerini değerlendirmek için özellikle sucuğu tercih ediyorlar. Özellikle büyük baş kurbanlıkların etlerini kıyma yapan vatandaşlar aktarlardan aldıkları bağırsak ve baharatlar ile 20 kilo sucuğu 35 liraya evlerinde kendileri üretebiliyorlar.   Yaşanan Kurban Bayramında özellikle büyük baş hayvan kesenler ellerindeki etleri çeşitli yollar ile saklıyorlar. Bunlardan bir tanesi ve revaçta olanı […]

VATANDAŞ KENDİ SUCUĞUNU KENDİ YAPIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit’te Kurban Bayramı sonrası vatandaşlar etlerini değerlendirmek için özellikle sucuğu tercih ediyorlar. Özellikle büyük baş kurbanlıkların etlerini kıyma yapan vatandaşlar aktarlardan aldıkları bağırsak ve baharatlar ile 20 kilo sucuğu 35 liraya evlerinde kendileri üretebiliyorlar.

 

Yaşanan Kurban Bayramında özellikle büyük baş hayvan kesenler ellerindeki etleri çeşitli yollar ile saklıyorlar. Bunlardan bir tanesi ve revaçta olanı ise sucuk yapmak. Vatandaşların bazıları kasaplara giderek kilogramı 9 liraya sucuk yaptırmayı tercih ederken bazıları da aktarlardan aldıkları bağırsak ve baharat karışımları ile kendi sucuklarını kendileri ev ortamında hazırlamayı tercih ediyorlar. Vatandaşlar 20 kilo sucuğun kasapta 150 ile 180 lira arasında yaptırabildiklerini ifade ediyorlar. Her evde bulunan basit bir kıyma makinası ve aparatları ile 20 kilogram sucuğu 35 Lira’ya mal etmenin mümkün olduğunu ifade eden vatandaşlar bu yolu daha çok tercih ediyorlar.

 

Evlerinde kendi sucuğunu üreteceklere malzeme satan Çerçi Baharat’tan Mehmet Özyürek “Vatandaşlar isterlerse çok daha ekonomik olarak kendi sucuklarını kendileri üretebilir. Bir çok vatandaşımızda bu yönde tercihleri var. Bizler kasaplar ve vatandaşlarımız için özel karışımlı sucuk baharatlarının satışını sunuyoruz. Bu günlerde en fazla satışını yaptığımız ürünlerden birisi bu. 20 kilogram kıyma için yaklaşık 1 kilogram baharat ve bir dizi kurutulmuş bağırsak yeterli. Gerekli malzemeleri ve tecrübesi olan vatandaşlarımız bu iki malzemeyi 35 liraya alarak ev ortamında kendi tüketecekleri sucuğu yapıp kurban etlerini en iyi şekilde değerlendirebilirler” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.