AYVALIK’TA SAHİL GÜVENLİK BOĞULMAK ÜZERE OLAN 112 SIĞINMACIYI KURTARDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIK’TA SAHİL GÜVENLİK BOĞULMAK ÜZERE OLAN 112 SIĞINMACIYI KURTARDI

Ayvalık  açıklarında botları batan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 112 sığınmacı boğulmak üzereyken son anda kurtarıldı.

Ayvalık açıklarında avlanan balıkçılar tarafından yapılan ihbar üzerine Güneş Adası açıklarına giden sahil güvenlik komutanlığı ekipleri, denizde suyun üstünde kalmaya çalışan sığınmacılara rastladı.

Zaman kaybetmeden sahil güvenlik botlarına alınan Suriye ve Afganistan uyruklu oldukları öğrenilen sığınmacılar, Ayvalık’ın Alibey (Cunda) Adasında bulunan bot komutanlığına getirildi.

Hemen hemen tamamının elbiseleri sırılsıklam ıslanmış olan aralarında çok sayıda kadın ve çocukların da bulunduğu sığınmacılar emniyet müdürlüğüne ait midibüs ve Ayvalık Belediyesi tarafından gönderilen otobüs ile sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Ayvalık Devlet Hastanesine götürüldü.

Burada sağlık kontrolleri tamamlanan sığınmacılar, daha sonra işlemleri yapılmak üzere Ayvalık Emniyet Müdürlüğü Yabancılar şubesine teslim edildi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.