" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AYVALIK’TA 4 İNSAN TACİRİ KOM EKİPLERİNDEN KAÇAMADI

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne bağlı Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından yapılan operasyonda Yunanistan’ın Midilli Adası’na sığınmacıları yasa dışı yollardan götürmek isteyen 4 insan taciri kıskıvrak ele geçirildi. Alınan bilgiye göre;  Ayvalık Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 03 Ekim günü İzmir’den getirdikleri Suriye […]

AYVALIK’TA 4 İNSAN TACİRİ KOM EKİPLERİNDEN KAÇAMADI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü Balıkesir Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğüne bağlı Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü KOM Grup Amirliği tarafından yapılan operasyonda Yunanistan’ın Midilli Adası’na sığınmacıları yasa dışı yollardan götürmek isteyen 4 insan taciri kıskıvrak ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre;  Ayvalık Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, 03 Ekim günü İzmir’den getirdikleri Suriye ve Afganistan uyruklu sığınmacıları kişi başı bin 500 dolar karşılığında yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na götürmek istediği savunulan 4 kişiye yönelik amansız bir takip başlattı.

Sıkı takibin ardından gerçekleştirdikleri başarılı bir operasyonla; 3 adet 35 plakalı ticari taksi, ile 47 plakalı bir minibüs içerisinde 19 erkek, 11 bayan ve 9 çocuk olmak üzere toplam 39  sığınmacıyı ele geçiren ekipler, yabancı uyruklu şahısları yasa dışı yolardan yurt dışına çıkarmaya çalışan organizatör olduğu iddia edilen  M.G., M.S.A ,  E.A. , O.S  isimli 4 şüpheliyi de göz altına aldı. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.