" />
USD
3,6797
EURO
4,3342
ALTIN
151,6598

ALİ ÇETİNKAYA’DA Kİ ESNAF “EVET” DEDİ

Burhaniye Belediyesi kent genelinde ki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Burhaniye’nin merkezinde yer alan ve en işlek caddelerinden biri olan Ali Çetinkaya Caddesi için yapılması planlanan yeni düzenleme için Burhaniye Belediyesi tarafından kamuoyu yoklaması yapıldı. Düzenlenen anket sonuçlarına göre Ali Çetinkaya caddesinin yeniden düzenlenmesine evet denildi. Burhaniye’nin gelişen ve değişen vizyonuna sürekli katkıda bulunan ve […]

ALİ ÇETİNKAYA’DA Kİ ESNAF “EVET” DEDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Belediyesi kent genelinde ki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Burhaniye’nin merkezinde yer alan ve en işlek caddelerinden biri olan Ali Çetinkaya Caddesi için yapılması planlanan yeni düzenleme için Burhaniye Belediyesi tarafından kamuoyu yoklaması yapıldı. Düzenlenen anket sonuçlarına göre Ali Çetinkaya caddesinin yeniden düzenlenmesine evet denildi.

Burhaniye’nin gelişen ve değişen vizyonuna sürekli katkıda bulunan ve bu uğurda birçok önemli işin altına imza atan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye Belediyesi Mimari Estetik Komisyonu ile görüşerek Burhaniye’nin kalbi olan caddelerinden Ali Çetinkaya Caddesi için yeni ve daha modern bir düzenleme yapılmasını istedi. Burhaniye Belediyesi teknik elemanları ve Mimari Estetik Komisyonun çalışmaları sonucunda ortaya çıkan plan, Ali Çetinkaya Caddesi’nde ticari hayatını devam ettiren esnafa sunularak yeni düzenlemenin istenip istenmediği soruldu. Mevcut caddede bulunan tüm esnafa, hazırlanan anket formları dağıtılarak, yeni düzenlemenin planları da anket formaları da anketler ile birlikte dağıtıldı. Yapılacak düzenleme hakkında ayrıntılı bir şekilde açıklama yapılarak planların da sunulduğu anket formlarında, esnafa uygulanmak istenen düzenlemeyi isteyip istemedikleri soruldu. Anket sonuçlarına göre Ali Çetinkaya Caddesi’nde iş yeri sahibi ve çalışan esnaf, yaklaşık %75’lik bir oranla yeni düzenlemeyi istediklerini belirtti. Anket sonuçlarını değerlendiren Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Ali Çetinkaya Caddesi Burhaniye için önem arz eden bölgelerden bir tanesi… Bu Cadde her geçen gün daha fazla esnafa ev sahipliği yapmakta ve artan nüfusa bağlı olarak ta caddede ciddi sıkışıklık ve düzensizlik hâkim olmaktadır. Biz de çalışarak bu caddeyi yeni bir düzenleme ile daha geniş kaldırımlı, park cebi olan ve oturma alanları ile birlikte peyzaj düzenlemesinin de yer aldığı bir cadde düzenlemesi olarak tasarladık. Mevcut haliyle araç park edilmesinin ciddi sıkıntılar yarattığı caddede yeni düzenleme ile bu sıkıntı ortadan kalkacak ve cadde daha rahatlayacak” dedi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.