EDREMİT ORNİTOLOJİ DERNEĞİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Edremit’te kafes kuşçuları Manisa’da yapılan yarışmadaki başarılarını baklava yiyerek kutladılar Manisa’da Kanaryacılar Derneği tarafından düzenlenen Kafes Kuşları Fuarı ve Kafes Kuşları Yarışması, Türkiye’nin dört bir yanından kanarya sevenleri bir araya getirdi. Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu’nun desteğiyle Manisa Kanaryacılar Derneği tarafından düzenlenen Kafes Kuşları Fuarı ve Kafes Kuşları Yarışması, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde […]

EDREMİT ORNİTOLOJİ DERNEĞİNİN BÜYÜK BAŞARISI

Edremit’te kafes kuşçuları Manisa’da yapılan yarışmadaki başarılarını baklava yiyerek kutladılar

Manisa’da Kanaryacılar Derneği tarafından düzenlenen Kafes Kuşları Fuarı ve Kafes Kuşları Yarışması, Türkiye’nin dört bir yanından kanarya sevenleri bir araya getirdi.

Türkiye Kanarya ve Kafes Kuşları Federasyonu’nun desteğiyle Manisa Kanaryacılar Derneği tarafından düzenlenen Kafes Kuşları Fuarı ve Kafes Kuşları Yarışması, Manisa Büyükşehir Belediyesi Fuar Merkezi’nde gerçekleşti.

Türkiye’nin dört bir yanından getirilen birbirinden güzel binlerce kafes kuşu ziyaretçiler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

Edremit’te 2013 yılında yeni kurulan Edremit Ornitoloji Derneği üyelerinin de katıldığı yarışmada İdris Doğan Altınok parizyen dalında birinci, Salih Oral Yorkshire ince tüyde birinci, Tamer Acar Yorkshire ahraç dalına birinci, Kamil Ekici Yorkshire baf dalında ikinci, oldular.

Edremit Ornitoloji Derneği Başkanı Birol İlgör yaptığı açıklamada “Derneğe kayıtlı 77 üyemiz var “Kanarya Sevmek İnsanı Sevmektir” yeni bir dernek olmamıza rağmen Manisa’da yapılan yarışmada üç birincilik bir ikincilik kazandık bu Türkiye genelinde büyük bir başarı. Biz Edremit adına yarışıyoruz. Edremit adını duyurmak bize mutluluk veriyor. Yarışmalar devam ediyor. Her yarışmaya büyük bir titizlikle hazırlanıyoruz. Başarılarımız devam edecek” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum