EDREMİT’TE CAMALTI HAT SANATI SERGİSİ AÇILDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT’TE CAMALTI HAT SANATI SERGİSİ AÇILDI

Sanatçı Figen Esmeray’ın “Camaltı hat sanatı ve el sanatları” karma sergisi Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’nın katılımı ile Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açıldı.
Kültür Bakanlığı sanatçısı Figen Esmeray’ın “Cam altı hat sanatı ve el sanatları” karma sergisi Edremit Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi’nde açıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve davetlilerin katıldığı sergide sanatçını 50 adet karma eseri sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Eserlerin sahibi olan Kültür Bakanlığı sanatçısı Rabia Figen Esmeray 25. Sergisini açmanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, başta Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka olmak üzere katılan ve sergide yer alan herkese teşekkür etti. Geleneksel tezhip, tarama ve el sanatlarıyla birlikte camaltı hat sanatının buluştuğu serginin açılışını Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka yaptı.  Başkan Kamil Saka, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum hepimizi derinden üzüyor. Küçücükte olsa bu tür etkinliklerin devam etmesi gerekiyor. Bizlere bir parçada olsa mutluluk ve huzur sağlayan her türlü etkinliğin destekçisiyiz. Önümüzdeki yıllarda ülkemizin terör olaylarıyla değil, başarılarıyla anılmasını istiyorum. Bu doğrultuda karanlığa değil, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlık yolunda ilerlememiz gerekiyor. Bu etkinliği düzenleyen, sanatı halkla buluşturan başta sanatçımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.