AYVALIK DENİZ HUDUT KAPISINDA OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIK DENİZ HUDUT KAPISINDA OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

7 Haziran’da yapılan ancak 1 Kasım’da tekrarlanacak olan genel seçim için Kuzey Ege’deki Ayvalık Deniz Hudut Kapısı’nda kurulan “Gümrük Kapısı A1” numaralı sandıkta oy kullanma işlemi başladı.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından hudut kapısında oluşturulan sandığa gelen seçmenler, kimlik ve pasaport kontrolü sonrası tercihlerini yapmaya başladı.

Ayvalık Deniz Hudut Kapısında oyunu kullanan Elazığ’lı Fatma ve Selahattin Yazıcı çifti, seçimlerin Türkiye için hayırlara vesile olmasını dileyerek, “Hangi parti ülkemizi iyi yönetecekse o gelsin. İnşallah seçimler ülkemiz için barış, huzur ve refahı getirir” dediler.

Haberin yapıldığı saatlerde henüz 16 kişinin oy kullandığı sandıkta, önümüzdeki günlerde deniz hudut kapısı yoluyla Türkiye’ye gelecek olanlarla, hava yada karayoluyla ilçede tatilini geçirecek olan gurbetçilerin oy kullanabileceği bildirildi.

Öte yandan sandık başından görev  alan parti görevlileri Aysel Kamberlioğlu ve Pelin Rişliler, şu an için sakin başlayan oy atma işleminin 1 Kasım günü saat 17.00’ye kadar süreceğini, kendilerinin görevinin ise 2 Kasım’da sona ereceğini belirterek, sabah saatlerinde başlayan oy atma işleminin sorunsuz olarak sürdüğünü ifade ettiler. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.