" />
USD
3,6657
EURO
4,3279
ALTIN
150,9835

AYVALIKTA CUMHURİYET KADINLARI BULUŞTU

Ayvalık’ta; Gülden Sarıbaş yönetimindeki Ayvalık Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyeleri tanışma çayında bir araya geldi. Toplantıda, erozyona uğramış cumhuriyet devrimlerini ve kazanımlarını koruma kararlılığı vurgulandı. Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şubesi, tanışma çayı düzenledi. Dernek Üyesi Ferzan Kandemir’e ait Ferahi Evler’de gerçekleşen buluşmada, ev hanımından avukata, doktora kadar her meslek grubundan derneğe katılım oldu. CKD, Ayvalık’ta […]

AYVALIKTA CUMHURİYET KADINLARI BULUŞTU
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Ayvalık’ta; Gülden Sarıbaş yönetimindeki Ayvalık Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) üyeleri tanışma çayında bir araya geldi. Toplantıda, erozyona uğramış cumhuriyet devrimlerini ve kazanımlarını koruma kararlılığı vurgulandı.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Ayvalık Şubesi, tanışma çayı düzenledi. Dernek Üyesi Ferzan Kandemir’e ait Ferahi Evler’de gerçekleşen buluşmada, ev hanımından avukata, doktora kadar her meslek grubundan derneğe katılım oldu. CKD, Ayvalık’ta yeni üyelerle gücünü arttırdı.

Toplantıda hoş geldiniz konuşmasını yapan Dernek Başkanı Gülden Sarıbaş, “Bugün, bu güzel ortamda hepimiz Cumhuriyet devrimlerinin ve kazanımlarının değerini ve önemini bilen Cumhuriyet Kadınları olarak toplandık.. Ulu önder Atatürk’ün gerçekleştirdiği Cumhuriyet Devrimi aynı zamanda bir kadın devrimi olup, Cumhuriyet öncesi Anadolu’da yaşayan kadınlarımız nufus sayımlarında bile sayılmazdı” dedi. Nazım Hikmet’in Kadınlarımız adlı şiirinden alıntı yapan Sarıbaş, “ Ve sanki hiç yaşamamış gibi ölen ve soframızdaki yeri öküzümüzden sonra gelen bizim kadınlarımız…”dizelerini seslendirerek, şöyle devam etti:

“ Ulu önderimiz Atatürk, sadece bir Kurtuluş Savaşı kahramanı olmayıp, gerçekleştirdiği devrimlerle Türk Kadınını yüceltip, yükselterek demokratik ve laik Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Biz Cumhuriyet Kadınlarına düşen görev ise erozyona uğramış Cumhuriyet Devrimlerini ve kazanımlarını korumak ve yaşatmak, sahip olduğumuz ekonomik, sosyal ve kültürel haklarımıza, Cumhuriyetimize, ulusal devletimize ve Atatürk’e yapılan saldırılara direnek mücadele etmektir. Bizler de , toplum yararına , bağımsız bir kadın derneği olan Cumhuriyet Kadınları Derneği , Ayvalık Şubesi çatısı altında , hep beraber zaman içinde genişleyip , gelişerek , üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmak Ayvalık ve halkına değer katacak projeleri üreterek uygulamayı amaçlıyoruz Siz değerli üyelerimizin katılımı ve katkısı ile bu düşünce ve planlarımızı gerçekleştireceğimize inancımız sonsuz.” (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.