CAMİ CEMAATİNDEN SERT TEPKİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

CAMİ CEMAATİNDEN SERT TEPKİ

Ayvalık’ın dünyaca ünlü plajlarıyla tanınan Sarımsaklı mevkiindeki Sarımsaklı Merkez Camii avlusuna bir GSM firması tarafından baz istasyonu yapılması camii cemaatinin tepkisini çekti.

Alınan bilgiye göre; Sarımsaklı merkezinde bulunan 4 katlı Telekom binasının da yıkılarak, camii avlusunda kurulacak bir prefabrik bina ile hizmet vermeye başlanacağı da öğrenilirken, baz istasyonu direğinin de hızla yükselmesi cami müdavimlerince tepkiyle karşılandı.

Baz istasyonunun faaliyete girmesiyle 5 vakit namaz kılmak için geldikleri camide sağlıklarının tehlikeye gireceğinden endişeli olduklarını belirten cemaat, yetkililerin söz konusu baz istasyonunu yerleşim birimlerinin dışında kurulmasını istedi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir camii cemaati üyesi yaz aylarında küçük çocuklarını Kur’an eğitimi almaları için gönderdiklerini ifade ederek, yetkililerine hem kendi sağlıklarının hemde çocuklarının sağlıklarını düşünmesi gerektiğinin altını çizdi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.