240 KİŞİ’YE GEÇİCİ İŞ UMUDU

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

240 KİŞİ’YE GEÇİCİ İŞ UMUDU

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İŞKUR ile protokol imzaladı. Protokole göre Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 240 kişi, 19 Ekim 2015- 15 Haziran 2016 tarihleri arasında istihdam edilecek. Toplum yararına program protokolü kapsamında başvuruda bulunacak personelde; İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli-malul ve yetim aylığı almamak, öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç) şartlarının aranacağı kaydedildi.

İŞKUR’un ‘Toplum Yararına Programlar’ kapsamında Balıkesir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokol ile Balıkesir İl genelinde çevre temizliği hizmetlerinin yerine getirilmesine çok önemli katkı sağlanacağı kaydedildi. Büyükşehir’de Başkanlık makamında gerçekleşen protokole Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur ile İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı imza attılar.

Bu protokol kapsamında 240 personel yaklaşık 8 ay süreyle çalıştırılacak. Proje 19 Ekim tarihinde başlayıp 15 Haziran 2016 tarihine kadar devam edecek. Projede geçici olarak istihdam edilecek vatandaşların brüt asgari ücret üzerinden ücretlerinin İŞKUR tarafından karşılanacağı, bu program kapsamında çalışmak isteyen vatandaşların Balıkesir İŞKUR İl Müdürlüğü’ne bizzat başvuru yapmaları gerektiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi ile İŞKUR İl Müdürlüğü arasında imzalanan 240 kişilik personel çalıştırılmasına yönelik Toplum Yararına Program protokolü kapsamında başvuruda bulunacak personelde; İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli-malul ve yetim aylığı almamak, öğrenci olmamak (açık öğretim öğrencileri hariç) şartlarının aranacağı kaydedildi.

İŞKUR İl Müdürü Nazım Balcı, “Bu programa ve Balıkesir’e kaynak aktaran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na, projeye onay veren Sayın Valimiz Mustafa Yaman’a, projeyi oluşturan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur ve personeline teşekkür ediyor, vatandaşlarımızın belirtilen süre içerisinde başvurularını bekliyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur, protokol ile birlikte uygulamaya giren istihdam sağlayacak olan projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.