BURHANİYE’DE OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezKAMİL SAKA’YA DESTEK ZİYARETLERİ – 26 Temmuz 2017ŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN […]

BURHANİYE’DE OKUL KANTİNLERİ DENETLENDİ

Burhaniye’de, 5996 Sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu ile  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğünün talimatları gereğince ilçedeki okul kantinleri denetlendi. Burhaniye İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erdal Aldağ’ın öncülüğünde, Gıda ve Yem Şube Personelinden Mühendis Erdinç Çavuşoğlu ve Kezban Köse tarafından; okulların  eğitim ve öğretim sezonuna  başlamalarıyla birlikte kantin denetimlerine başlandı.

İlçedeki okullarda faaliyet gösteren okul kantinlerinde ve okul yemekhanelerinde denetim ve kontrollere başlandı. Denetimlerde,  ürünlerin İşletme Kayıt Numaralarının bulunup bulunmadığına, ürünlerin son tüketim tarihlerine, kantin yada yemekhane personelinin hijyen belgelerine bakılıyor. Ayrıca, kantin mutfağında yapılan tost v.b. gıda maddelerinin yapımında kullanılan gıda maddeleri ve materyallerin mevzuata uygun olup olmadığı kontrol edilirken, genel temizlik ve hijyen şartlarının yerine getirilmesi hususlarına dikkat ediliyor. Denetimlerin devam edeceğini anlatan Müdür Erdal Aldağ,” İşletmeler daha sağlıklı ve hijyenik şartlarda hizmet verilmesi için denetlenmektedir. Denetimler sırasında, işletmeciler, bilgilendirilmekte, eksiklikler konusunda uyarılmakta,  mevzuata uygunsuzluk tespit edilen işletmelere de yasal işlem uygulanmaktadır” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.