" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

ZAHİT BÜYÜKİŞLİYEN RESİM SERGİSİNE YOĞUN İLGİ.

ZAHİT BÜYÜKİŞLİYEN RESİM SERGİSİNE YOĞUN İLGİ. Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi çağdaş Türk resminin özgün isimlerinden Zahit Büyükişliyen’in Ayvalık sevdalısı Uğur Bilge anısına gerçekleştirdiği resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının değişik dönemlerini temsil eden çok sayıda eserini sanatseverlerle buluşturan sergi 31 Ekime kadar Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisinde izlenebilecek Çağdaş Türk resim tarihi […]

ZAHİT BÜYÜKİŞLİYEN RESİM SERGİSİNE YOĞUN İLGİ.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

ZAHİT BÜYÜKİŞLİYEN RESİM SERGİSİNE YOĞUN İLGİ.

Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi çağdaş Türk resminin özgün isimlerinden Zahit Büyükişliyen’in Ayvalık sevdalısı Uğur Bilge anısına gerçekleştirdiği resim sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçının değişik dönemlerini temsil eden çok sayıda eserini sanatseverlerle buluşturan sergi 31 Ekime kadar Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisinde izlenebilecek

Çağdaş Türk resim tarihi içinde özgün bir konuma sahip olan Zahit Büyükîşliyen’in eserleri, Ayvalıklı sanatseverlerle buluşuyor.

Sergi dolayısıyla bir konuşma yapan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık için önemli bir gün olduğunu ifade ederek, “Zahit Büyükîşliyen gibi çok önemli bir sanatçımızın Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisinde bir sergi açmasından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Ayvalık’ın sanatla olan bağı çok uzun yıllardır var. Çok önemli sanatçılara ev sahipliği yapmış veya çok önemli sanatçıları bağrından çıkartmış Ayvalık. Bu özelliğini katlayarak devam ediyor. Ayvalık yaşayan herkese ilham verdiği gibi sanatçılara daha fazla ilham veriyor. Biz inşallah Ayvalık’ın sanatçılara verdiği ilhamı kaçırmayacak bir şehrimizi hep beraber ileriye taşıyalım diyorum. Bu tarihi dokusuyla, bu doğasıyla, bu sokaklarıyla, insanlarıyla her şeyiyle inşallah Ayvalık’ın bütün özelliklerini ileri ki günlere taşımak olsun. Sanatçılarımız da bunları resmetsin diyoruz” ifadelerini kullandı.

Ressam Zahit Büyükişliyen’de bu sergisini Ayvalık sevdalısı sanatçı dostu Uğur Bilge anısına açtığını kaydederek Ayvalıklı olmanın da kendisini çok mutlu edeceğini söyledi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.