" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

EHEM ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü EHEM 20 yaş ve üzeri Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri  ile Orta Öğretim Kurumlarından mezun olanlara yönelik ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları açtı. Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarına hazırlık amacıyla açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına bugüne kadar 153 kursiyerin kayıt yaptırdığı ve başvuruların alınmaya devam edildiği bildirildi.  Merkez Müdürü İsmail Damar tarafından […]

EHEM ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYOR
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü EHEM 20 yaş ve üzeri Açık Öğretim Lisesi Öğrencileri  ile Orta Öğretim Kurumlarından mezun olanlara yönelik ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları açtı.

Yüksek Öğretime Geçiş Sınavlarına hazırlık amacıyla açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına bugüne kadar 153 kursiyerin kayıt yaptırdığı ve başvuruların alınmaya devam edildiği bildirildi.  Merkez Müdürü İsmail Damar tarafından yapılan açıklamada “ Milli Eğitim Bakanlığımızca Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönetim Sistemi üzerinden tanımlanarak açılan kurslarımızla Açık Öğretim Öğrencileri ve Liseden Mezun durumunda olanlara yönelik olarak açılan kurslarımıza bugüne kadar 153 kursiyer başvurmuştur. Merkezimize ait Alemizade Kurslar Binamızda oluşturulan sınıflarımızda açılan kurslarımız Sayısal, Sözel ve Eşit Ağırlık alanlarında oluşturulan sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Haftaiçi günlerde sabah 09:00-12:00 saatleri arası, akşam 18:00-21:00 saatleri arası günde 4 saat, hafta sonu günlerde ise 09:00-16:00 saatleri arasında günde 6 saat gerçekleştirilen eğitimler başlamıştır. Hafta içi sınıfların dersLERİ 12 Ekim Pazartesi günü başlatılacaktır. Sınıflarımız için haftaiçi günlerde 20 saat, hafta sonu ise 16 saat olarak planlanmıştır. Öğrencilerimize her bir sınıfta yıl boyunca yaklaşık 640 saat eğitim hizmeti verilecektir. Matematik, Edebiyat,  Dil ve Anlatım, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Felsefe derslerinden oluşan kurslarımızda her alan için ders yükleri ve çeşidi bakanlığımızın ön gördüğü şekilde planlanmış olup alanında uzman tecrübeli öğretmenler tarafından verilmektedir. Bakanlığımız Ölçme Değerlendirme Genel Müdürlüğünce ders materyalleri, kazanım testleri ve ön değerlendirme testleri gibi alt yapısı oluşturulan sistem üzerinden verilecek hizmetlerde merkezimiz tüm imkanlarını seferber etmiştir. Açık Lise Öğrencilerimiz ile Orta Öğretim Kurumlarından mezun olan ve sınavlara hazırlanan tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz. Yıl içerisinde öğrencilerimize rehber öğretmenlerimizce gereken rehberlik hizmetleri verilmekle birlikte kazanım testleri ve beş adet ön değerlendirme testleri uygulanarak öğrencilerimizin en iyi şekilde hazırlanması için her türlü hazırlık yapılmıştır. Geçen yıl açılan kurslarımızda öğrencilerimizin tümü YGS sınavını geçmiştir. Bu öğrencilerimizden çeşitli yükseköğretim programlarına yerleşen öğrencilerimiz çoğunluktadır. Kurslarımıza kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları alınmaya devam edilmektedir.” Dedi.  (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.