ELİNE SAĞLIK SAYIN DT. İLKAY KORKMAZ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout Türkan ÖZDEMİRDİŞ TABİBİ SAYIN BİLAL AKTUĞ GÖLLER – 13 Temmuz 2017SİGARA İNSAN ÖMRÜNDEN 28 YILI ALIP GÖTÜRÜYORMUŞ – 2 Mart 2017KAMİL BAŞKAN 7’DEN 70’E EDREMİT’LİLERİN YANINDA – 23 Şubat 2017                CKD’NİN SEVGİ GÜNÜ’NDE KONUŞAN BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA ‘’TÜRKİYEMİZİ ATAMIZIN BİZE BIRAKTIĞI ÜLKE HALİNE GETİRECEĞİZ’’ DEDİ – 16 Şubat 2017MEMLEKET ECZANESİ […]

ELİNE SAĞLIK SAYIN DT. İLKAY KORKMAZ

Türkan ÖZDEMİR

Eline yüreğine sağlık değerli Diş Tabibim İlkay hocam. Bilirim siz çok mütevazi kişiliğinizle asla böyle yazılmaları istemezsiniz. Ama ben yine bildiğimi okudum, sizi dinlemedim. Özür dilerim. Evet, Edremit Ahmet Akıllıoğlu Diş Hastanesi’nin değerli Diş Tabibi İlkay KORKMAZ bana resmen kırılan dişimin yerine diş inşa etti. Mucize gibi.  Doğrusu ya o dişten hiç umudum yoktu.

Buradan sayın doktorum İlkay KORKMAZ’a, tıbbi sekreter Yasemin KARABULUT’a, röntgen teknisyeni Fatma ÇAVDAR’ı da hastalara güzel yaklaşımlarından dolayı kutlamak istiyorum.

DURAK DİYE DİYE

İşte böyle ”Durak” diye diye dilimizde tüy bitti. Kaçtır yazıyorum inanın bende unuttum. Edremit-Akçay asfalt yol çalışmalarında kaldırılan ve bir daha yerine konmayan duraklar yüzünden bu güzergahta yolculuk yapan insanlar gerçekten mağdur.

Geçen kış geçti, yaz geçti, yine kış mevsimi ve dolayısıyla yağmur ve soğukla yüz yüzeyiz. Yazın güneşin altında kışında otobüs beklerken sırılsıklam olan vatandaşlar, öğrenciler isyan etmekte.

Bazen bende onlarla aynı duraklarda oluyorum. Tanıyanlar ”Yazsana” yada ”Bir durak yeri yaptıramadınız. Sizin yazılarınızda kar etmiyor” diyorlar.

Sözüne ettiğim duraklar; Akçay anayol girişi garaj önü ve Olivecity önünden kaldırılan duraklar. Aynı sıkıntı Altınoluk ve Güre’de de mevcut. Kaldırılan duraklarının yerine konmamasından yakınıyorlar. İşin garibi karşı istikamette ki duraklar mevcut. Ne hikmetse Altınoluk’tan Edremit istikametinde sağ kolda yok.

Sanırım bu sorunu halletmek Büyükşehir Belediyesi’nin göreviymiş.

GÜRE PALAS KAFE’DE KIŞ SEZONU

Güre İskele Palas Kafe kış günlerinde fırsat buldukça gittiğimiz favori yerim. Sakin sıcacık, rahat oturma grupları, gazeteler, güzel hafiften bir müzik ve otantik havası ile mükemmel bir mekan. Yazın da bir kaç kez gittik. Sahilde de masaları var. Kışında bir başka güzel. İki kardeş Mehmet ve Hasan, birde arkadaşları Siyami ile birlikte işletiyorlar. Sıcak ve soğuk içecekler, aperatif yiyecekler de var. Hele çayları nefis. Müşteriye ilgileri çok güzel. Tavsiye edilir.

OLMADI DEDE FERİT

Arkadaşım zamansız kaybın tüm sevenlerini derinden üzdü. Eşin evlatların ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Nurlar içinde yat

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.