" />
USD
3,7187
EURO
4,3702
ALTIN
153,2615

İçi kaçak dolu tekne battı 12 ölü

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Bademli Köyü sahilinden Yunanistan‘ın Midilli Adasına geçmek için sabah saatlerinde denize tahta tekne ile açılan kaçak göçmenlerin teknesi battı.    Kurtarma çalışmalarında 12 ceset’e ulaşıldı. Olayın duyulması ile bölgeye 6 Sahil Güvenlik botu gönderildi yöredeki balıkçı teknelerinin de katıldığı arama kurtarma çalışmalarında denizden 1’i bebek 4’ü çocuk 12 kişinin cesedine ulaşıldı. Yapılan çalışmalarda Suriyeli […]

İçi kaçak dolu tekne battı 12 ölü
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesi Bademli Köyü sahilinden Yunanistan‘ın Midilli Adasına geçmek için sabah saatlerinde denize tahta tekne ile açılan kaçak göçmenlerin teknesi battı.    Kurtarma çalışmalarında 12 ceset’e ulaşıldı.
Olayın duyulması ile bölgeye 6 Sahil Güvenlik botu gönderildi yöredeki balıkçı teknelerinin de katıldığı arama kurtarma çalışmalarında denizden 1’i bebek 4’ü çocuk 12 kişinin cesedine ulaşıldı. Yapılan çalışmalarda Suriyeli ve Afgan Göçmenlerden oluşan 23 kişide sağ olarak Çanakkele’nin Ayvacık İlçesi Babakale Limanına getirildi.Cenazeler Ayvacık Belediyesi Cenaze araçlarıyla Ayvacık Devlet Hastanesi morguna kaldırılırken Sağ Kurtulanlarda Ayvacık Devlet Hastanesine götürüldüler.
6 ORGANİZATÖR YAKALANDI
Ayvacık İlçe Jandarma Komutanlığı olay üzerine başlattığı soruşturmada Göçmenlerin çıkış yaptığı Sivrice mevkiinde halen insan kaçırmaya devam eden 6 organizatör şüphelisi yapılan operasyon ile suçüstü yakaladı. 1’i bebek 4’ü çocuk 12 kişinin ölümüne neden olan organizatör şüphelileri  mahkemeye sevk edildi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.