JANDARMA İNSAN TACİRİ PEŞİNDE

Kaçak Göçmenlerin Avrupa’ya gitme hayallerinin başlangıç noktası olan Ayvacık sahillerine Göçmen akını devam ederken Ayvacık İlçe Jandarma ve Küçükkuyu Belde Jandarma Komutanlığı İnsan tacirlerine karşı operasyon üstüne operasyon yapıyor. Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde yapılan yol kontrolünde 3 otobüs ve 6 minibüste Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek için getirilen Suriye ve Afgan uyruklu 230 kaçak […]

JANDARMA İNSAN TACİRİ PEŞİNDE

Kaçak Göçmenlerin Avrupa’ya gitme hayallerinin başlangıç noktası olan Ayvacık sahillerine Göçmen akını devam ederken Ayvacık İlçe Jandarma ve Küçükkuyu Belde Jandarma Komutanlığı İnsan tacirlerine karşı operasyon üstüne operasyon yapıyor.

Çanakkale’nin Ayvacık İlçesine bağlı Küçükkuyu Beldesinde yapılan yol kontrolünde 3 otobüs ve 6 minibüste Yunanistan’ın Midilli Adasına geçmek için getirilen Suriye ve Afgan uyruklu 230 kaçak göçmen ile 7 organizatör yakalandı. Behramkale’nin Kadırga Koyu mevkiinde yapılan operasyonda ise 55 Afgan Göçmen ile 1 organizatör yakalandı. Ayrıca Göçmenlerin Midilli adasına geçmeleri için bir minibüs ile getirilen 4 sürat motoru 4 Zodyak bot ile çok sayıda can yeleği de ele geçirildi. Kaçaklar hakkında yasal işlem yapılırken Organizatörlerde savcılığa sevk edildiler.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.