EGE DENİZİ’NDE 137 KAÇAK YAKALANDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EGE DENİZİ’NDE 137 KAÇAK YAKALANDI

Edremit Körfezi açıklarıyla Çanakkale’nin Ayvacık açıklarında yasa dışı yollarla Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 137 kaçak göçmen, bölgede yoğun operasyonlar yürüten Sahil Güvenlik botları tarafından kıskıvrak yakalandı.

Alınan bilgiye göre; sabah saatlerinde Ege Denizi’nde rutin devriye görevi yapan Sahil Güvenlik botları Ayvalık, Edremit Körfezi ve Ayvacık açıklarında şişme botlarla Midilli’ye gitmekte olan kaçakları fark etti.

Aralarında çok sayıda çocuk, kadın ve engellilerin de bulunduğu Afganistan ve Suriye uyruklu kaçaklar kısa sürede Sahil Güvenlik ekipleri tarafından ele geçirildi.

Hava muhalefeti nedeniyle Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi iskelesine yanaşamayan Sahil Güvenlik botları kaçakları Ayvalık’ın Cunda Adası’na getirdi.

Kaçaklara insani yardımlarda bulunan Sahil Güvenlik daha sonra Ayvacık’tan gönderilen otobüslerle 137 kaçağı kara yoluyla Çanakkale’ye gönderdi.

Kaçakların arasında bulunan Türkçe bilen bir Afganistan uyruklu sığınmacının “15 dakika daha yakalanmasaydık, Midilli’ye ulaşmış olacaktık”  şeklinde konuşarak hayıflanması ise dikkatlerden kaçmadı. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.