ATIK PİL TOPLANMASINDA ÇEVRE BİLİNCİ ÇOK ÖNEMLİ

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

ATIK PİL TOPLANMASINDA ÇEVRE BİLİNCİ ÇOK ÖNEMLİ

Burhaniye Belediyesi daha temiz bir çevre için çalışmalarını sürdürüyor. Geçtiğimiz günlerde Reha Yurdakul Salonunda Burhaniye Belediyesi katkılarıyla TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları) Derneği Körfezde görev yapan eğitimcilere eğitim verdi.

Burhaniye Belediyesi tarafından yıllardır toplanan ve atık pillerin toplanabilmesi konusunda birçok kampanyaya imza atan belediye son olarak atık pillerin geri dönüşümünü çocuklara daha iyi anlatabilmek için eğitimcilere seminer verdi. TAP işbirliği ile düzenlenen seminerde dernek yetkililerince; atık pillerin doğaya nasıl zarar verdiğini ve bu zararın en aza indirilmesi için neler yapılması gerektiği anlatıldı. 9 Adet Mavi Bayrağa sahip Burhaniye sahillerinde bu tür çevre duyarlılıklarının daha önemli olduğu vurgulanırken, daha bilinçli bireylerin yetiştirilmesi adına bu tür toplantı ve eğitimlerin sık sık yapılması ve toplumların bilinçlenmesi adına daha çok bir araya gelinmesi vurulandı.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.