AYVALIKTA 37 SIĞINMACIYI DENİZİN ORTASINDA ÖLÜMDEN BALIKÇILAR KURTARDI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIKTA 37 SIĞINMACIYI DENİZİN ORTASINDA ÖLÜMDEN BALIKÇILAR KURTARDI

Ülkelerindeki savaş başta olmak üzere açlık ve sefaletten kaçarak daha rahat bir yaşam sürebilmek amacıyla yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek isteyen 37 Suriyeli kaçak insan tacirleri tarafından Ege Denizi’nde ölüme terk edildi.

Alınan bilgiye göre; aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu Suriyeli kaçaklar bir şişme botla insan tacirleri tarafından Ayvalık sınırları içerisindeki Maden Adası açıklarında bir şişme bot üzerinde kaderlerine terk edildiler.Ege Denizi’nin üzerinde botlarının mazotu biten kaçak Suriyeliler bir süre sonra denizin dalgalı olması nedeniyle alabora oldular.Alabora olan botu fark eden balıkçılar tarafından kurtarılan kaçaklar daha sonra Ayvalık Sahil Güvenlik ekiplerine teslim edildi.Ayvalık’ta Cunda Adasında bulunan Sahil Güvenlik Bot Komutanlığına getirilen 37 Suriyeli sığınmacıya Ayvalık Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından giyecek yardımında bulunuldu.37 sığınmacının Sahil Güvenlik tarafından yapılacak insani yardımların ardından yasal işlemlerinin yapılabilmesi için Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğüne teslim edilecekleri öğrenildi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.