" />
USD
3,6779
EURO
4,3456
ALTIN
151,1507

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA’DAN EMEĞE SAYGI

Yaptığı çalışmalarla takdir toplayan 140bin nüfuslu Edremit ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Kamil SAKA sosyal çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.   Geçtiğimiz sayılarımız da 112 Acil’le ilgili yazılarım olmuş ve bu sağlık kurumuna yönelik bazı basın yazarlarının haksız ve bilgisiz yazılarını eleştirmiştim. Geçtiğimiz günlerde gazetemizde Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın Güre 112 Acil İstasyonu’na yaptığı ziyaret ve […]

EDREMİT BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SAKA’DAN EMEĞE SAYGI
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Türkan ÖZDEMİR

Yaptığı çalışmalarla takdir toplayan 140bin nüfuslu Edremit ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Kamil SAKA sosyal çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.

 

Geçtiğimiz sayılarımız da 112 Acil’le ilgili yazılarım olmuş ve bu sağlık kurumuna yönelik bazı basın yazarlarının haksız ve bilgisiz yazılarını eleştirmiştim. Geçtiğimiz günlerde gazetemizde Edremit Belediye Başkanı Kamil SAKA’nın Güre 112 Acil İstasyonu’na yaptığı ziyaret ve personeli onurlandıran sözlerini okuyunca çok mutlu oldum. ”İşte çalışana ve emeğe saygılı Başkanım” dedim. O kadar yoğun çalışma temposunda böyle sosyal ziyaretleri de ihmal etmeyip çalışanları daima onore ve takdir etmesinin örnek teşkil etmesini yürekten diliyorum.

 

AKÇAM ANTANDROS KAFE HİZMETİNİZDE

 

Turizme 12 ay hizmet veren Altınoluk Akçam Otel, otel yeniliklerine bir ilave daha yaparak Akçam Otel bünyesinde daha önce toplantı salonu olarak kullanılan ve atıl durumda bulunan yeri yeniden dizayn ederek kafe olarak hizmete sundu.

 

Ed-Bel şirketler grubu tarafından yaptırılan ve Genel Müdür İbrahim YAKIN’ın Antandros Kafe olarak isim verdiği salon son derece sevimli, sıcak, özel oturma grupları, doğa ve deniz manzarası yanında ferahlığı ile de beğeni ve ilgi görüyor. Sıcak soğuk içeceklerin, aperatif yiyeceklerin bulunduğu kafe de Tv seyredebilir, tavla okey gibi oyunları oynayabilir, günlük gazete ve dergileri okuyabilirsiniz.

Akçam Otel yeni şef Aydın AYDENİZ, ekibe yani katılan yeşil İda’nın ünlü şeflerinden Can AYDÖNER, Tayfun OĞUZ, Mukaddes ERBAŞ ve Sümeyye SALI ile daha da güçlenerek konuklara güler yüzle hizmet ediyor. Personelin ‘Adnan Toros’ (tabi espri) diye adlandırdığı kafe hayırlı olsun.

 

VUR PATLASIN ÇAL OYNASIN

AKÇAM’DA PERŞEMBE GÜNLERİ HANIMLAR MATİNESİ

 

Altınoluk’un bayanları yazın Akçam’ın denizinde yaz keyfini yaşadıktan sonra şimdi de Akçam Otel Restoran’da her Perşembe, Müzisyen Sezer ile coşup vur patlasın çal oynasın gönüllerince eğleniyor.

 

Akçam’ın ünlü aşçıları genç Mehmet, büyük Mehmet ve Fahri ustaların hazırladığı ikramlarla damak tadına da eriyorlar. Akçam’ın çalışkan müdürü Coşkun bey ”İkramlarımız bol, müziğimiz harika, manzaramız havamız eşsiz, fiyatlarımız makul. Bütün hanımları eğlenceye bekliyoruz” diyor.

 

SEÇİME DOĞRU

 

 

1 Kasım genel seçimlere 10 gün kadar bir zaman kala partililer kendi çaplarında çalışmalarını sürdürüyor. Önce ki seçimlere oranla pek o eski seçim heyecanları yaşanmasa da partililer seçime hazırlanıyorlar.

 

B u bağlamda CHP Edremit ilçe Akçay, Altınoluk, Zeytinli, Güre gibi bazı mahallelerde standlar kurarak vatandaşlar bilgilendirilip üye yapılarak broşür veriliyor.

 

Edremit CHP İlçe başkanı Enver ENLİGÜN seçimde görev alacak sandık görevlisi, müşahit ve gözlemcilerine de bir toplantı yaparak çalışmalarını sürdürdüklerini, ayrıca milletvekili adayları ile mahalle ziyaretlerine de aralıksız devam ettiklerini belirterek, üyelerden mutlaka sandığa gidip oylarını kullanmalarını, sandık görevlilerinin de sandıklarına sahip çıkmalarını da önemle belirtti.

 

 

EDREMİT CHP KADINLAR KOLU ATANDI

 

Bir süre önce Kadın Kolları başkanı Gülen ÜSTÜNER ve ekibinin istifa nedeniyle boşalan CHP Kadın Kolları yerine ilçe başkanı Enver ENLİGÜN tarafından yeni başkan ve yönetim atandı. İki dönem Akçay Belediyesi’nde meclis üyesi olarak görev yapan Songül TOPLAMAOĞLU başkanlığında göreve getirilen Güllüzar ÇEVİK, Ümmühan TUĞCU, Zeliha SICAK, Zuhal KÖRPE, Necmiye SİMLİOVA, Selma ESKİÜNÜRLÜ, Nazlı TAŞTEMUR, Gülten ARI çalışmalarına ev ziyaretleriyle başladı.

 

Yeni yönetime başarılar.

 

 

ÇANKIRI’NIN DOĞAL KAYA TUZLARI EDREMİT’TE

 

Yıllar önce ağabeyim Çankırı’da Sivil Savunma Müdürü olarak görev yapmıştı. Bizde bir kaç kez gitmiştik. Son derece iyi ve güler yüzlü yabancıya kucak açan bir halkı vardı. Bir ramazan hiç üşenmeden sahur vakti sıcak tereyağlı gözleme ve sahurluklar getirmişlerdi bize.

 

Geçen Çarşamba günü pazarda üstünde ‘Çankırı Kaya Tuzları’ yazan bir araç görünce dikkatimi çekti. Sahibi Onur beyle konuştuk, bana kartını verdi. Bende bu sağlık için son derece yararlı bu tuzları sizlere tanıtmak istedim. Edremit Orduevi köşesinde küçük oğluyla satış yapıyorlar. Tuz lambaları, tuz değirmenleri, yemeklik zeytin, salamura, radyasyon önleyici, tuz tabletleri, yüz maske kili, baş kili (Çankırı’dayken bende kullanmıştım, harika bir şey), limon tuzu, Himalaya tuzları gibi ürünler var.

 

İlginizi çekerse irtibat telefonu; 0505 673 14 62

 

 

Hoşça kalın sağlıkla kalın.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.