" />
USD
3,6727
EURO
4,3246
ALTIN
151,5763

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN BAHÇESİ’NE DUVAR ÖRDÜ 

Balıkesir´in Havran ilçesinde bir vatandaş, kendisine ait olduğu gerekçesiyle yıllardır İlçe Sağlık Müdürlüğü bahçesi olarak kullanılan alanın 212 metrekaresini, ördüğü duvarla ayırdı. Balıkesir’in Havran ilçesinde bir kişi kendisine ait arsanın yaklaşık bedeli ödenmeden 30 yıldır sağlık ocağı bahçesi olarak kullanıldığını iddia ederek bahçenin bir bölümünü tuğla duvar örerek böldü. 212 metrekarelik arsasının bedelini almak için […]

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN BAHÇESİ’NE DUVAR ÖRDÜ 
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Balıkesir´in Havran ilçesinde bir vatandaş, kendisine ait olduğu gerekçesiyle yıllardır İlçe Sağlık Müdürlüğü bahçesi olarak kullanılan alanın 212 metrekaresini, ördüğü duvarla ayırdı.
Balıkesir’in Havran ilçesinde bir kişi kendisine ait arsanın yaklaşık bedeli ödenmeden 30 yıldır sağlık ocağı bahçesi olarak kullanıldığını iddia ederek bahçenin bir bölümünü tuğla duvar örerek böldü.
212 metrekarelik arsasının bedelini almak için mücadelesini başlattığı günden bu yana ilçede 5 kaymakam değiştiğini, hiç birinin de sorununu çözemediğini kaydeden Haydar Korktaş çareyi duvar örmekte buldu.
Havran İlçe Sağlık Müdürlüğü, 1 nolu Aile Sağlığı Merkezi ile Havran Toplum Sağlığı Merkezi olarak kullanılan binanın içinde bulunduğu arsanın 212 metrekaresinin kendisine ait olduğunu ve açtığı davayı kazandıktan sonra duvar örerek arsasının kullanımını engellediğini anlatan Korktaş, satılığa çıkardığı arsasına belediyenin 110 bin lira rayiç bedeli olarak değer biçtiğini söyledi.
Havran Toplum Sağlığı Merkezi binasına tedavi için gelenlerin otopark olarak kullandıkları alanın araç girişini de tahta çit örerek kapatan Korktaş AA muhabirine yaptığı açıklamada şunları söyledi;
“Hakkımı aramak için her yere gittim. Beş tane kaymakama çıktım hiç kimse yardımcı olmadı. Kaymakamlardan biri hakkını nerede ararsan ara dedi, birisi geldi biraz ilgilendi. Daha sonra o intihar etti. Bir başka kaymakam mahkemeye gitmemi söylerdi. Mahkemeden önce etrafını çevirmek istedim burasını belediye bana çevirttirmedi. Yan taraf sağlık ocağıydı burasını yol olarak kullanıyorlardı. Mahkemeye gittim. Mahkemeyi kazandıktan sonra burasını böyle çevirdim. Burasını tuğla duvarla kapattım çünkü hiç kimse yardımcı olmadı. Bu zamana kadar masraflarımı alacaktım, ancak şimdi değeri ne ise onu istiyorum.” Dedi.
30 senedir emlak vergisini ödediğini de anlatan Korktaş, Balıkesir Büyükşehir olunca yıllık vergisinin 800 liraya çıktığını, şu zamana kadar masrafları karşılığında arsayı vereceğini, şu saate kadar kimsenin aramadığını söyledi.
Korktaş “Arsamı çevirmek için ise 1 buçuk 2 bin lira harcadım. Avukat masrafları içinde 3- 5 bin lira harcadım. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu’na dahi durumumu söyledim. Bana cebinden çıkardığı kağıdı vererek ne istediğimi yazmamı istedi. 2011 yılından beri aramasını bekliyorum” dedi.
Havranlı bir vatandaş;“Bu arkadaşımıza ait arsanın devamına önce eski sağlık ocağı yapılmış 15 yıl kadar kullanılmış. Yeni sağlık ocağı yapıldıktan sonra boşta kalan eski sağlık ocağı emniyet müdürlüğüne devredilmiş. Fakat bu arkadaşımızın arsası devlet tarafından kullanılmış. İstimlak hakkı ödenmemiş. Daha önce vatandaşımız ayrı zamanlarda iki defa tel ile çevirdiği halde sökülerek atılmış ve hakkı verilmemiş. En son çare şu anda duvarla çevirmiş ve üzerine satılık levhası koymuştur. Bize göre vatandaşımız haklıdır” diye konuştu.

-Havran Kaymakamı Öztürk; “Vatandaşın arsası satabilir”

Havran Kaymakamı Yasin Öztürk, “Vatandaşın orada bir arsası var. Bu konuda kendisiyle görüşüldü duvarları kaldıracağını söylemişti. Sağlık Grup Başkanlığı arsa sahibi ile görüşüyordu, anlaşıldığı söylenmişti. Orası şahsın kendi mülkiyeti satabilir ama orada imar falan yok. Bir yapı yapılacak durumu da yok. Bu şekil hazine ile takas işlemini gerçekleştirin demiştim. Hazineden başka bir yer kendisine teklif edilerek işleme başlayacaklarını söylemişti sağlık Müdürlüğü” açıklamalarında bulundu. Dedi.  Ayhan KURT

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.