" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AHMET AKIN KARARLI; GİDİLMEDİK MAHALLE, GİRİLMEDİK SOKAK GEZİLMEDİK KÖY KALMAYACAK

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın adım adım Balıkesir’i dolaşıyor. Bu kez  Ayvalık’ta ve Havran’da hemşehrileri ile buluştu. Her gün bir ilçe ve o ilçenin köylerinde, mahallelerinde  yoğun bir seçim çalışması içerisinde olan milletvekili,  Ayvalık’ta parti yöneticileri ve partilileriyle birlikte öncelikle çarşı esnafını  ziyaret ederek onlara “hayırlı işler” dileklerini iletti. Daha sonra sanayi esnafını da ziyaret […]

AHMET AKIN KARARLI; GİDİLMEDİK MAHALLE, GİRİLMEDİK SOKAK GEZİLMEDİK KÖY KALMAYACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın adım adım Balıkesir’i dolaşıyor. Bu kez  Ayvalık’ta ve Havran’da hemşehrileri ile buluştu. Her gün bir ilçe ve o ilçenin köylerinde, mahallelerinde  yoğun bir seçim çalışması içerisinde olan milletvekili,  Ayvalık’ta parti yöneticileri ve partilileriyle birlikte öncelikle çarşı esnafını  ziyaret ederek onlara “hayırlı işler” dileklerini iletti. Daha sonra sanayi esnafını da ziyaret eden Ahmet Akın, yaptığı bu ziyaretlerde partisini ve partisinin seçim bildirgesini anlattı. Ayvalık’lılardan partisine destek istedi.

Ahmet Akın Ayvalık’ta hemşehrilerine Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı açmaz ve sorunları anlatarak, Türkiye’yi düzlüğe çıkaracak tek partinin tarihsel birikimi ve nitelikli kadrolarıyla Cumhuriyet Halk Partisi olduğunu söyledi. AKP döneminde ihmal edilen işçi, memur, esnaf ve çiftçilerin yani toplumun geniş kesimlerinin CHP iktidarında rahat bir nefes alacağını belirterek, CHP iktidarında eş,dost, akraba ve yandaş zenginleşmesi olmayacağını, memleketin tüm olanaklarının sunulduğu yandaşlara bağlanan hortumların kesileceğini, tüm halkın gelişmeden, kalkınmadan payını alacağını ve refaha kavuşacağını söyledi. “Asgari ücreti 1500 TL yapacağımızı söylediğimizde bizi işadamlarına şikayet edenler, onları bize karşı gelmeye çağıranlar, bunun olanaksız olduğunu söyleyenler de bu seçimde gerçeği görmüşler ve bizim dediğimiz noktaya gelmişlerdir.” Şeklinde konuştu.

Yaptığı ziyaretlerde dış politikaya da değinen Akın şöyle konuştu “ AKP dış politikada yaptığı yanlışlıklarla ülkemizi çıkmaza sürüklemiştir. Komşularla sıfır sorun hedefiyle Türkiye’nin yerleşik dış politika çizgisini değiştirenler ülkemizi bütün komşularıyla sorunlu hale getirmişlerdir. Türkiye’nin değil, kendi siyasi çizgisinin çıkarlarını ve hedeflerini  dış politikaya  taşıyan AKP, Türkiye’yi çok ciddi bir açmazla karşı karşıya bırakmıştır. Eşsiz lider M. Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh, cihanda sulh” ilkesini kendine rehber edinen  CHP, bu açmazdan ülkemizi kurtaracak tek partidir. Bölgemizde barışın tesis edilmesi için CHP iktidarı bir zorunluluk haline gelmiştir.”

AKP iktidarının uygulamakta olduğu dış politikanın ekonomik anlamda da çok büyük bedellere maloLduğunu belirten Akın,  dış ticaretimizin ve özellikle turizm sektörümüzün bu yanlış politikanın ağır faturasını ödemek zorunda kaldığını söyledi.

Ülkemizin çok ciddi turizm potansiyeli olduğunu, ancak bu potansiyelin gerçek anlamda bir ekonomik değere dönüştürelemediğini kaydeden Ahmet Akın, Balıkesir’in de bu anlamda çok önemli bir turizm merkezi olduğu bilinmektedir dedi . Ahmet Akın partisinin turizm konusundaki projelerinden bahsederek “ CHP iktidarında Balıkesir ekonomisine turizm bugünkünden daha fazla  katkı sağlayacaktır. Bundan emin olabilirsiniz. Biz dört mevsime ve ülkenin tüm potansiyel bölgelerine dağılan, sürdürülebilir bir turizm sektörü yaratacağız. Yurt dışından turist getiren seyahat acentelerini özel pazarlama

teşviklerinden yararlandıracak, kazandırdıkları dövizin bir kısmını pazarlama desteği olarak vergiden muaf tutacağız. Ucuz fiyatlandırma politikasına esir olmadan, özgün turizm ürünlerini markalaştırarak sektörün dış rekabet gücünü yükselteceğiz. Kaplıca ve hidroterapi merkezi yatırımlarına ve sağlık turizmine yönelik tesislere teşvik vereceğiz. Nitelikli personel ihtiyacı olan alanlarda istihdam garantili eğitim programları geliştireceğiz.Eğitimli çalışanların sigorta primlerinde “düşük sezon” indirimleri yapacağız. Turizm alanında eğitim almış gençlerimize özel istihdam projeleri geliştireceğiz.” dedi.

Beraberindeki İlçe Yöneticileri ve partililerle birlikte çalışmalarını sürdürmek üzere Altınova ve Sarmısaklı mahallelerine geçen Ahmet Akın, burada partisinin mahalle temsilciliklerini ziyaret ederek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. Bu mahallelerde de esnafı tek tek dolaşıp mahlle sakinleri ile  bir araya gelen Akın, daha sonra bir düğün yemeğine ve Sevgi Arslan’ın torunu Efe Sancak’ın sünnet törenine katıldı.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.