EDREMİT’TE YAĞMURLAR TEHLİKE OLMAKTAN ÇIKTI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT’TE YAĞMURLAR TEHLİKE OLMAKTAN ÇIKTI

Edremit ilçesinde önceki yıllarda vatandaşların korkulu rüyası olan yağmurlar, yapılan çalışmalar ve alınan önlemler ile tehlike olmaktan çıktı.

Son günlerde etkili olan şiddetli yağmurlarda alınan önlem ve yürütülen çalışmalar sayesinde herhangi büyük bir aksaklık yaşanmadı. Yağmur altında yürütülen çalışmaları inceleyen Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ekiplerin 24 saat görev başında olduğunu söyledi.

Edremit ilçesinde önceki yıllarda vatandaşların korkulu rüyası olan yağmurlar, yapılan çalışmalar ve alınan önlemler ile tehlike olmaktan çıktı. Belediye Başkanı Kamil Saka’nın göreve başlamasından sonra şehrin farklı noktalarında yapılan altyapı düzenlemeleri meyvelerini vermeye başladı. Edremit’te son günlerde etkili olan şiddetli yağışlarda su baskını, taşkın gibi büyük bir sorun yaşanmadı. İlçede etkisini sürdüren şiddetli yağmurlara karşı Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatı ile Edremit Belediyesi ekipleri 24 saat görev yapıyorlar. Alınan önlemler ve yürütülen çalışmalar ile çok büyük bir aksaklığın yaşanmadığı ekiplerin çalışması yağmur altında devam ediyor. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ilçenin farklı noktalarında ekipler tarafından yürütülen çalışmaları yerinde inceleyip bilgi aldı. Altyapıya yapılan yatırımların karşılığını yavaş yavaş almaya başladıklarını belirterek “Edremit ilçe merkezi ve mahallerimizde ilave yağmur suyu drenaj hatları döşenmesinin yanı sıra menfez, kanal ve mazgalların gerekli temizlik ve bakımlarını düzenli olarak yerine getiriyoruz. Son günlerde etkisini arttıran yağışlarda büyük bir sorunla karşılaşmadık. Durum kontrolümüz altında ve ekiplerimizin çalışması devam ediyor. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler ve meydana gelen olumsuzluklar hemen müdahale edilerek ortadan kaldırılıyor. Ancak her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak ekiplerimiz 24 saat görev başındalar” dedi. Başkan Saka, vatandaşların günün her saatinde tüm iletişim araçlarından belediyeye ulaşabileceklerini söyledi.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.