" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

Havran Belediyesin’den 5.000 kişilik aşure hayrı

Havran Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle yaklaşık 5.bin kişilik aşure dağıttı.Cuma günü başlayan dağıtım Belediye ekipleri tarafından Cumartesi günüde devam etti.Ekipler vatandaşlara çarşı ve sanayi esnafına dağıtımı gerçekleştirdi. Belediye Başkanı  Emin Ersoy ve Belediye Meclis Üyesi  Murat Özaydın, yağmura rağmen Sanayi esnafımızı ziyaret ederek aşure dağıtımını bizzat kendileri yaptı. Başkan  Emin Ersoy, ““Muharrem ayı Müslümanlar için kutsal […]

Havran Belediyesin’den 5.000 kişilik aşure hayrı
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Havran Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle yaklaşık 5.bin kişilik aşure dağıttı.Cuma günü başlayan dağıtım Belediye ekipleri tarafından Cumartesi günüde devam etti.Ekipler vatandaşlara çarşı ve sanayi esnafına dağıtımı gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı  Emin Ersoy ve Belediye Meclis Üyesi  Murat Özaydın, yağmura rağmen Sanayi esnafımızı ziyaret ederek aşure dağıtımını bizzat kendileri yaptı.
Başkan  Emin Ersoy, ““Muharrem ayı Müslümanlar için kutsal aylardan biridir. Muharrem ayı bereket ayıdır. Birlik ve beraberlik noktasında bir araya getiren kaynaştıran inancımızdan bu yana gelen bir gelenektir. Biz de aynı şekilde bu manevi değerimizi yaşatmak ve çocuklarımıza, gelecek nesillerimize anlatmak adına her sene olduğu gibi bu yılda aşure hayrımızı vatandaşlarımızla yapıyoruz” dedi.

Başkan Ersoy’dan Birlik ve beraberlik mesajı

Aşurenin içinde bulunan gıdaların bir arada oluşu gibi birlik ve beraberliğin bozulmamasını temenni eden Başkan Ersoy, şöyle konuştu: “Muharrem ayı vatanımıza, milletimize, Havranımıza hayırlar getirsin. Tüm İslam aleminin Muharrem ayı mübarek olsun. İnşallah kardeşliğimiz, huzurumuz daim olsun. Bu geleneğimizin gelecek nesillere de ulaşması adına bu güzelliği hep beraber paylaşarak sürdürelim” diye konuştu.

Esnafımız yapılan hizmetten memnun

Havran Esnafı Belediyemizin Aşure Hayrını yerinde bulduklarını belirterek Başkanımız her konuda olduğu gibi Sosyal ve Kültürel Faaliyetlere’de duyarlılık göstererek çalışmalar yapıyor.Allah kabul etsin.Havran’ımızda böylesi köklü etkinliklerin devamını diliyoruz dediler.

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.