" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

AHMET AKIN  ÇALIŞMALARINI GÖNEN’DE SÜRDÜRDÜ.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN Gönen’ e bir gününü daha ayırdı. Gönen’i  adım adım, sokak sokak, mahalle mahalle  geziyor. Bugünkü çalışmalarına sabahın erken saatlerinde İlçe Başkanı ve İlçe Kadın Kolları ile birlikte Oya Pazarında başladı. Pazarda el emeği göz nuru oyalarını satan kadınlar ve onlardan alışveriş yapan kadın hemşehrileriyle biraraya gelen Akın, bütün tezgahları tek […]

AHMET AKIN  ÇALIŞMALARINI GÖNEN’DE SÜRDÜRDÜ.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet AKIN Gönen’ e bir gününü daha ayırdı. Gönen’i  adım adım, sokak sokak, mahalle mahalle  geziyor. Bugünkü çalışmalarına sabahın erken saatlerinde İlçe Başkanı ve İlçe Kadın Kolları ile birlikte Oya Pazarında başladı. Pazarda el emeği göz nuru oyalarını satan kadınlar ve onlardan alışveriş yapan kadın hemşehrileriyle biraraya gelen Akın, bütün tezgahları tek tek dolaraşak hayırlı işler dileklerini iletti, kadınların yaşadıkları sorun ve sıkıntıları dinledi.

Oya Pazarından beraberindeki partilileriyle birlikte kapalı pazar yerindeki Tuhafiyeciler Pazarına geçen Ahmet Akın pazarcı esnafını ziyaret ederek onlara partisinin vaatlerini anlattı, pazara alışverişe gelen hemşehrileriyle sohbet etti. Ahmet Akın, kadınların ağırlıkta olduğu bu ziyaretlerde yaptığı açıklmada “ Her işi hakkıyla yapan kadınlarımızın işgücüne katılımı  bugün için maalesef çok düşüktür. Ülkemizde kadınlarımızın işgücüne katılma oranı %30’un biraz üzerindedir. Üretimi yüksek gelişmiş ülkelerde bu oran %70’leri geçmektedir. Partimiz  kadının konumunu güçlendirmeye özel bir önem vermektedir. Kadın istihdamının önündeki bütün engeller kaldırılacak ve kadınların istihdama katılımı teşvik edilecektir. Kadınların iş gücüne katılımını kısa vadede %40’a, uzun vadede %60’a çıkaracağız. 7 Haziran seçimlerinden hemen sonra bizzat şahsım tarafından TBMM’ye verilen bir kanun teklifi ile yerel yönetimlere kreş açma zorunluğu getirmek suretiyle kadınlarımızın iş gücüne katılmalarının önündeki en önemli engeli aşmayı hedefledik. CHP olarak  gençler ve kadınlar başta olmak üzere tüm yurttaşlarımızın, ekonomik hayata ve üretime katılmasına fırsat sağlayacağız. Kamu alımlarında, kamu ihale mevzuatını gözeterek, tedarik bütçelerinin % 15’inin kadın girişimciler ve genç girişimcilerin kurduğu firmalardan yapılacak alımlar için kullanılması yönünde düzenlemeler yapacağız. Kamu hizmetlerinde kadınlarımızın  istihdam edilme olanaklarını artıracağız. CHP Aile Sigortası Programı ile, yapacağı nakit ödemeleri kadınların banka hesabına yatıracaktır. CHP Aile Sigortası Programı, AKP iktidarının sosyal yardım politikalarının tersine, istihdamı ve kadınların çalışmasını teşvik edecektir. Eğitim politikalarımızda, kadın-erkek eşitliğinin sağlanmasını ve kadınların toplumsal konumunun iyileştirilmesini hedef alacağız.” dedi.

 

Daha sonra köylü pazarını da dolaşan Akın, burada ürettiklerini satan  hemşehrilerinin hatırlarını sordu, onların talep ve isteklerini dinledi.

 

Ahmet Akın geceleri de durmuyor. Bugünkü gece çalışmasını ise Tuzakçı ve Gündoğan mahllelerinde yürüttü. Burada Kahvehaneleri tek tek dolaşarak Gönen’lilere partisini ve partisinin seçim vaatlerini anlattı. Bugün için ailelerin en önemli sorununun çocuklarına iş bulmak olduğunu belirten Akın, İşsizlikle mücadelenin partisinin en önemli projelerinden olduğunu belirterek “ İşsizlikle etkin şekilde mücadele edecek, tüm yurttaşlarımıza iş olanağı yaratacağız. İstihdam yaratan ekonomi politikaları uygulayacağız. Kamu istihdamını genişletecek ve yaygınlaştıracağız. İşsizlik Sigortası’nın amacı dışında kullanılmasını önleyeceğiz. Kamuda taşeron işçiliğine ve alt-işveren uygulamasına, özel kesime de örnek olacak biçimde son vereceğiz.” dedi.

 

Yoğun katılımlarla gerçekleşen kahve toplantılarından sonra Hasanbey Mahallesindeki asker düğününe katılan Ahmet Akın askere gidecek gençlere hayırlı tezkereler diledi.

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.