AYVALIKLILAR FENER ALAYINDA BULUŞTU.

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

AYVALIKLILAR FENER ALAYINDA BULUŞTU.

Ayvalık’ta Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yılı nedeniyle fener alayı düzenlendi. Fener alayına yüzlerce Ayvalıklı katıldı.

Ayvalık Belediyesi öncülüğünde düzenlenen fener alayında Ayvalıklıar cumhuriyete olan bağlılıklarını bir kez daha gösterdi.

Ayvalık Öğretmen evi önünde toplanan kalabalığa Ayvalık Belediyesİnce meşale ve Türk bayrakları dağıtıldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, 22. dönem CHP Balıkesir Milletvekili Ali Kemal Deveciler, Sivil toplum örgütü başkanları, bazı siyasi partilerin ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı fener  alayı dev boyutta Atatürk posteri, Türk bayrağı ve Ayvalık Belediyesinin bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde gerçekleştirildi.

Fener alayına katılanlar öğretmen evi önünden Cumhuriyet Meydanına kadar ellerinde Türk bayrakları ve meşalelerle coşkulu bir şekilde yürüdüler.

Cumhuriyet meydanında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın büyük bir coşkuyla okunmasının ardından Ayvalık Belediyesi bandosu çaldığı şarkı ve marşlarla kalabalığı coşturdu.

Fener alayının sonunda bir gurup öğrencinin okuduğu “Andımız”a cumhuriyet meydanını dolduranlar yüksek sesle eşlik etti.

Hüseyin EROĞLU

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.