" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

CHP, ARAÇ KONVOYU YAPMAYACAK

Burhaniye Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Tarık Erdil, 1 Kasım genel seçimleri öncesi partiler tarafından alışılagelmiş araç konvoyunu bu seçimlerde yapmayacağını açıkladı. 1 Kasım genel seçimleri öncesinde Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda gürültü ve görüntü kirliğine sebep olmamak için öneri getirdiklerini dile getiren ilçe başkanı Tarık Erdil, 3 Ekim tarihinde açıkladığımız seçim çalışma programımız  sona erdi. […]

CHP, ARAÇ KONVOYU YAPMAYACAK
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Burhaniye Cumhuriyet Halk Partisi ilçe başkanı Tarık Erdil, 1 Kasım genel seçimleri öncesi partiler tarafından alışılagelmiş araç konvoyunu bu seçimlerde yapmayacağını açıkladı. 1 Kasım genel seçimleri öncesinde Kaymakamlık makamında yapılan toplantıda gürültü ve görüntü kirliğine sebep olmamak için öneri getirdiklerini dile getiren ilçe başkanı Tarık Erdil, 3 Ekim tarihinde açıkladığımız seçim çalışma programımız  sona erdi. Daha önce de kaymakamlık makamında dile getirdiğimiz afiş, parti bayrağı asarak görüntü kirliliğine neden olacağı gerekçesiyle bu çalışmalarımızı yapmamıştık. Bununla birlikte Pazar günü yapılacak olan genel seçimler öncesi alışılagelmiş araç konvoyları da oluşturmayacaklarını söyleyen Erdil, 4 yılda bir yapılması gereken genel seçimler, 7 Haziran’dan sonra 4. Ayda tekrarlanıyor. Seçimlerden önce son gün yapılan araç konvoy gezisine de güvenlik toplantısı doğrultusunda gürültü karmaşasına sebep olmaması adına yapmama kararı aldık. Bu konuda partililerimizi bilgilendirmek amacıyla bu açıklamayı yaptık. Erdil, “1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak erken seçimde oy kullanma oranının yüksek olması ve sandıklara sahip çıkılması gerekliliğini bir kez daha vurgulayarak seçimin Burhaniyemiz ve Türkiyemiz için güzellikler getirmesini dileriz” dedi.

Öte yandan vatandaşların CHP’nin aldığı bu kararı çok yerinde bulduklarını ifade ederken, evde hastası olan var, bebeği olan var, cenazesi olan var, yaşlısı olan var. Sabahtan akşama kadar partilerin araçlarının korna seslerinden ciddi anlamda rahatsız oluyorduk. Zaten bu konvoyları yapmanın da bir anlamı yok. Vatandaş zaten kime oy vereceğini daha önceden belirlememiş. CHP’nin aldığı bu karara teşekkür ediyoruz dediler.

Şenol TORLAK

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.