" />
USD
3,6737
EURO
4,3310
ALTIN
151,2935

 CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI.

Cumhuriyet Bayramının 92.yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Küçükkuyu’da da coşkuyla kutlandı.Küçükkuyu’da ilk tören Fernur Sözen Ortaokulu’nda yapıldı. Fernur Sözen Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.   Okuldaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Küçükkuyu İlkokulu Müdürü İsmail Doğan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra Fernur […]

 CUMHURİYET BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI.
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Cumhuriyet Bayramının 92.yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Küçükkuyu’da da coşkuyla kutlandı.Küçükkuyu’da ilk tören Fernur Sözen Ortaokulu’nda yapıldı. Fernur Sözen Ortaokulu bahçesinde gerçekleştirilen törene anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri katıldı.

 

Okuldaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Küçükkuyu İlkokulu Müdürü İsmail Doğan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Daha sonra Fernur Sözen anaokulu öğrencileri İlknur Pekin, Uluç Ozan Akkan, Efehan Çetin ve Beren Ertek 29 Ekim adlı şiiri okudular.Daha sonra öğrencilerin okuduğu şiirlerin ardından Türkçe öğretmeni Seyhan Yüksek, yönetiminde Fernur Sözen Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu 29 Ekim Bayramı oratoryosu gerçekleştirildi. Programın sonunda resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi. Fernur Sözen Ortaokulu’nda olan töreni Ayşenur Ünlüer Teke ve Erhan Yaşar sundu.

 

KÜÇÜKKUYU’DAKİ BİR DİĞER TÖREN İSE ATATÜRK ANITI ÖNÜNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

 

Buradaki törenlere Küçükkuyu Belediye Başkanlığı, CHP, MHP ve ADD çelenk koydu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan yaptı. Cumhuriyetimizin  ve demokrasinin önemini vurgulayan Balkan, bayram kutlamalarına katılımın kalabalık olduğunu belirtti.Küçükkuyu Belediyesi önünde halka aşure ikram edildi.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.