" />
USD
3,6781
EURO
4,3323
ALTIN
151,5231

İDA-DER’DEN GELENEKSEL CUMHURİYET ŞÖLENİ

  Edremit Zeytinli Mahallesi’nde faaliyet gösteren İDA Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İDA-DER) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Halk Şöleninin dördünzü gerçeklerştirildi. Şölene Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün ve çok sayıda vatandaş ve dernek üyesi katıldı. Edremit’in Zeytinli Mahallesi, Altınkum Atatürk Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle şölen düzenlendi. […]

İDA-DER’DEN GELENEKSEL CUMHURİYET ŞÖLENİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Edremit Zeytinli Mahallesi’nde faaliyet gösteren İDA Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İDA-DER) tarafından geleneksel olarak düzenlenen Cumhuriyet Halk Şöleninin dördünzü gerçeklerştirildi.

Şölene Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün ve çok sayıda vatandaş ve dernek üyesi katıldı.

Edremit’in Zeytinli Mahallesi, Altınkum Atatürk Meydanı’nda 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle şölen düzenlendi. Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yılında, derneğin artık geleneksel hale getirdiği Cumhuriyet şöleninin bu yıl dördüncüsü düzenlendi. Şölende saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu. Cumhuriyet Şöleni programında şiirler ve gösterilerin yanı sıra Atatürk’ün sevdiği türkülerde yer aldı. Cumhuriyet’in kuruluşunun 92. yılını kutlamanın getirdiği mutluluğu ifade ederek sözlerine başlayan İDA-DER Başkanı Zehra Aksay, “İDA Eğitim, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e kahraman silah arkadaşlarına, Cumhuriyet’imize can veren şehitlerimize, gazilerimize gönül borcumuzu ödemek, saygı ve bağlılığımızı göstermek amacıyla ‘Cumhuriyet Yemeğini ve Cumhuriyet Şölenini’ düzenlemiştir. Derneğimiz toplumun tüm kesimlerini kucaklamaya ve bu toplumun Atatürk’ün izinde Cumhuriyet’le başlayan uygarlık yürüyüşünü olanca gücüyle desteklemeyi sürdürecektir” dedi. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen şölene katılan Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka Atatürk’ün meydanda bulunan heykeline karanfil bıraktı.  Başkan Saka, “Laik, demokratik Cumhuriyet’imizin 92. Yılını mutluluk ve heyecanla karşılıyoruz. Ulu Önder Mustafa Kemal’in bizlere bıraktığı aydınlık yolda yürümeye devam edeceğiz. Bizlere bu ülkeyi bırakabilmek için hayatlarını feda eden kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum” dedi. Halk oyunları gösterilerinin devam ettiği Cumhuriyet şöleninde sunulan programın ardından,  Kurtuluş Savaşı’nda askerlerin son yediği yemeklerden oluşan menü vatandaşlara ikram edildi.

 

Hüseyin EROĞLU

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.