" />
USD
3,6780
EURO
4,3422
ALTIN
151,1773

BAŞKANLAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ

Edremit ilçesinde 1 Kasım seçimleri sonrasında siyasi pati ilçe başkanları seçim sonuçlarını değerlendirdi. Balıkesir’in Edremit ilçesinde 1 Kasım Genel Seçimlerinde 91 bin 302 kişi geçerli oy kullanırken AK Parti 28 bin 879 oy aldı. AK Parti 7 Haziran seçimlerindeki 24 bin 817 olan oy sayısını başarılı bir çalışma ile 4 bin 62 artırarak 28 bin […]

BAŞKANLAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

Edremit ilçesinde 1 Kasım seçimleri sonrasında siyasi pati ilçe başkanları seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Balıkesir’in Edremit ilçesinde 1 Kasım Genel Seçimlerinde 91 bin 302 kişi geçerli oy kullanırken AK Parti 28 bin 879 oy aldı. AK Parti 7 Haziran seçimlerindeki 24 bin 817 olan oy sayısını başarılı bir çalışma ile 4 bin 62 artırarak 28 bin 879’a çıkarmayı başardı. CHP ise 42 bin 772 oy aldı. CHP’de Haziran seçimlerine göre oyunu 485 kişi olarak artırmayı başardı. Edremit’te MHP ve HDP ise düşüş yaşadı. MHP 7 Haziran seçimlerinde 14 bin 504 olan oy sayısını 12 bin 879’a düşürdü. HDP ise 5 bin 601 olan Haziran seçim sonucunu 4 bin 561’e düşürdü. İle genelinde 990 oy ise geçersiz sayıldı. 313 Sandığın kurulduğu Edremit’te oylarını en fazla artıran AK Parti yükselişi ile dikkatleri çekti.

CHP EDREMİT İLÇE BAŞKANI ENVER ENLİGÜN (EMRAH ELMAS/BALIKESİR-İHA)

Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Edremit İlçe Başkanı Enver Enligün “Edremit’te bizim seçmenimizin tepkisi olumlu yönde. Bizim geçerli olarak kullanılan oyların sayısı 900 civarında artmış biz bunun yarısını almışız. Yani Edremit için artı durumdayız. İlçe seçim kurulundan aldığımız verilere göre, oyumuz 42 bin 777’ye çıkmış. Haziran seçimlerine göre 485 oyumuzu artırmışız. Diğer muhalefet partilerinin oyun azalmış ve bu oyları AKP almış. Bizden bir oy kaybı yok ama diğer muhalefet partilerinin oyları erimiş vaziyette.”dedi.

MHP EDREMİT İLÇE BAŞKANI MEHMET EMİN KARABULUT (EMRAH ELMAS/BALIKESİR-İHA)

MHP Edremit İlçe Başkanı Mehmet Emin Karabulut ise “Edremit’te 14 bin 500 olan oyumuz 12 bin 700’e düşmüş. Bin 625 bir eksiğimiz var. Bu tabii ki vatandaşın teveccühü. Ama biz çalıştık. Eksiklerimiz muhakkak vardır. Ama önümüzdeki seçimelere daha hızlı bir şekilde çalışarak bu eksikleri gidereceğiz.”dedi.

Oy oranını yükselterek dikkatleri çeken AK Parti Edremit İlçe Başkanı Metin Örkçü “AK Parti’nin oylarının artışının temelinde yatan sır insanları kucaklamak, sahada olmak ve insanları dışlamamak. Biz iki ayda geleni dostça kucakladık. İnsanlara samimi davrandık. Aslında olması gerekeni biz yaptık. İnsanlığımız gereğini yaptık ve insanlarda buna teveccüh gösterdi. Özellikle kadınlar çok büyük destek verdi.”dedi.

Örkçü yeni hedefin yerel seçimler olduğunu dikkati çekerek“Peki bu oy artışı yeterli mi? Hayır bakana göre yeterli değil. Biz Allah’ın izniyle Edremit Belediyesi’ne bayrağı dikeceğiz. Ama nasıl. Biz seçim zamanı geldiğinde çalışmayacağız. Biz tarlayı önceden ekeceğiz. Bu gün Edremit’te öbür gün Akçay’da, Güre’de, Altınoluk’ta Zeytinli’de, Kadıköy’de bölge bölge insanları dolaşacağız.  Kendimizi tanıtacağız. Bir derdi sıkıntısı var mı onu dinleyeceğiz. İnsanlara şunu diyeceğiz “Biz sizinle tanışmaya geldik” Biz önümüzdeki günlerde aldığımız güç ile yerel seçimlere yönelik çalışmalarımızı şimdiden başlatmayı planlıyoruz” dedi. (İHA)

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.