BURHANİYE BELEDİYESİ YARDIMLARINI ESİRGEMİYOR

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

BURHANİYE BELEDİYESİ YARDIMLARINI ESİRGEMİYOR

Burhaniye Belediyesi, ilçede yapılacak kurum, kuruluş, ibadethane vb. halka hizmet eden yerler için yardımlarına devam ediyor.

Mülkiyeti Burhaniye Belediyesi’ne ait Öğretmenler Mahallesi’nde bulunan taşınmaz üzerinde Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Burhaniye Şubesi ile Kültür evi ve Hizmet Binası yapılması konusunda protokol imzalanmıştı. Ancak ilçeye yapılan iki adet Kültür Evi’nin ardından Hacı Bektaş Veli Vakfı, tahsis edilen bu yer hakkında öğrenci yurdu yaptırma talebinde bulundu. Bunun üzerine talebi değerlendirmeye alan Burhaniye Belediyesi 2015 Ekim ayı meclis kararı ile protokolde yer alan “kullanım hakkı, amacı ve süresi” maddesine “misafirhane ve yurt binası” kullanım amacı eklenerek kabul edildi. Belediye Başkanlığına yetki verilmesi sonucunda 3 Kasım’da mülkiyeti Burhaniye Belediyesine ait Öğretmenler Mahallesi’nde bulunan taşınmaz için Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal ve Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Haydar Şahin ile protokol imzalandı. İmzaların ardından 1 yıl içinde başlaması maddesi yer alan protokol ile ilçeye yeni bir öğrenci yurdu için ilk adım atılmış oldu.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.