" />
USD
3,7056
EURO
4,3612
ALTIN
152,8336

ACI İTİRAFLAR!

  Balıkesirspor olağanüstü kongre ile yönetim değişikliğine gitti. Tek aday çıkan Feyyaz Çiftçi başkan seçilirken görevi bırakan Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk kendilerine yapılan siyasi baskıları, reklam alınmasının engellenmesini, otopark gelirlerinin ellerinden alınmasını tek tek anlattı   Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Balıkesirspor olağanüstü kongresi adeta AKP’nin spora nasıl siyaset karıştırdığının bir ispatı niteliğinde oldu. Görevi bırakan Tuna […]

ACI İTİRAFLAR!
Yazı fontunu küçültür Yazı fontunu büyütür

 

Balıkesirspor olağanüstü kongre ile yönetim değişikliğine gitti. Tek aday çıkan Feyyaz Çiftçi başkan seçilirken görevi bırakan Balıkesirspor Başkanı Tuna Aktürk kendilerine yapılan siyasi baskıları, reklam alınmasının engellenmesini, otopark gelirlerinin ellerinden alınmasını tek tek anlattı

 

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Balıkesirspor olağanüstü kongresi adeta AKP’nin spora nasıl siyaset karıştırdığının bir ispatı niteliğinde oldu. Görevi bırakan Tuna Aktürk çok önemli itiraf gibi açıklamalarda bulundu. 2014 yerel seçimlerinin hemen ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’u makamında ziyaret ettiklerini ve istiyorsa kulüp yönetimini bırakabileceklerini söylediklerini ancak Uğur’un kendilerine “Siz başarılı bir yönetimsiniz, devam edin” dediğini söyledi. Uğur’un bu sözlerinin ardından Mayıs ayında olaylı bir kongre ile karşılarına aday çıkarıldığını ve ardından başlayan mahkeme süreci ve kayyum dedikoduları yüzünden takımın konsantrasyon sorunu yaşadığını öne süren Aktürk sırtlarından hançerlendiklerini iddia etti. Tuna Aktürk kongrede şunları söyledi:

““Sayın divan kurulu, kıymetli delegeler hepinizi en içten duygularımla selamlıyorum. 2010 yılı Haziran ayından beri yürütmekte olduğumuz yönetim kurulu üyeliği be başkanlık görevimizi bugün itibarı ile tamamlamaktayız.

Balıkesirspor’da görev süremiz içinde 2 tane şampiyonluk yaşadık. 39 yıl sonra Süper Lige çıktık maalesef Süper Ligde bir sezon kalıp tekrar birinci lige düştük. Görev süremiz içerisinde şampiyonluk sevincini de küme düşme üzüntüsünü de yaşadık. 39 yıl sonra gelen şampiyonluğun bir parçası olmak gerçekten çok güzel bir duyguydu. Ama şampiyonluğu tam anlamıyla yaşayamadık. Kongre süreci sonrası mahkemeler takım üzerinde olumsuz etki yaptı. Ortaya atılan bu ay kulübe kayyum gelecek dedikoduları futbolcular ve teknik heyet üzerinde konsantrasyon bozuklukları yarattı ve büyük zararlar gördük. Bugün 4 Kasım 2015 hala kayyum gelmedi ama dedikodusu da bitmedi. Bu hareket Balıkesirspor’a vurulmuş bir hançer olarak tarihte yerini almıştır. 2014 yılında kulübe kayyum gelsin diye mahkeme açanlar şu anda kulüp yönetimine adaydır. Ben kendilerini kutluyorum, şu anda tek adaylar ve buradan Balıkesirspor başkanı olarak çıkacaklar. Bu mücadelenin verileceği yer mahkeme salonları değil buradaki kongre salonudur.

22 GÜN HESAPLARIMIZI İNCELEDİLER

30 Kasım 2012’de Balıkesirsporumuzu da kapsayan bir operasyon yapıldı. Bu operasyon şehrin markasına vurulan bir darbeydi aynı zamanda. Kulüp hesapları 22 gün boyunca İçişleri ve Maliye Bakanlığınca denetlendi. Alnımız açık, hesaplarımız ortada çıktık ve görevimize devam ettik. Ve hala daha başımız dik olarak görevimizin başındayız. Ve bizler nezarethanedeyken, takım deplasmana giderken takımı 4 kişi uğurladı. Bu dört kişi, spor şube sorumlum Salih Zeki Çıkrıkçı, kulüp müdürü Yılmaz Akkaya, diğer ikisi de eşim ve 8 yaşındaki çocuğumdu. Bu arkadaşlarımız da o zaman orada yönetimdeydi.

60 BİN LİRALIK İHALEYİ 1 MİLYON LİRAYA ALMAK ZORUNDA BIRAKILDIK

İkinci ligde ve birinci ligde reklam konusunda sıkıntı yaşamamıza rağmen maalesef Süper Lig’de çok büyük sıkıntılar yaşadık. 2014 yerel seçimlerinden hemen sonra yönetim kurulumuzdan 8 arkadaşımızla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Edip Uğur’un makamına gittik, takımı almasını, takımı kendisine devrettiğimizi söyledik. Fakat belediye başkanımız “Hayır siz başarılı bir yönetimsiniz ve görevinize devam edeceksiniz” dedi. 6 hafta sonra şampiyon olduk, şampiyon olunca siz görevi bırakacaksınız denildi. Ve 15 Mayıs 2014’teki olaylı kongreye kadar süreç bu şekilde devam etti. Bakın geçen yıl stat reklam ihalesini 1 milyon liraya aldık. Bir önceki yıl bu rakam 60 bin TL idi. Eğer Balıkesirspor statında reklam alınacaksa o Balıkesirspor Kulübüne yakışır. Ama 400 bin liralık reklam toplayabildik. Maalesef göğüs ve sırt reklamı için görüştüğümüz firmalara baskılar yapılarak reklam almamız engellendi. Ben buradan o zor günlerde sırt reklamı veren Yırcalı Grubuna, Kula Yağ’a, 4 maş reklam veren Tamer İsa Çelik’e, kömür konusunda yardımcı olan Erhan Ortaköylü’ye teşekkür ediyorum.

 

Balıkesirspor’a maalesef bu şehirde bir rakip çıkartılmak istenildi. Bal Lig’den Süper Lig’e çıkarılacak denildi tutmadı, tutmaz. Şehirde Balıkesirspor varken başka şeyler tutmaz. Geçmişe ait sosyal çevreleri tuttuğumuz takımlar farklı olsa da hepimizi birleştiren tek yer Balıkesirspor Atatürk Stadyumu. Bu şehrin en büyük sevdası ve kentin tek ortak noktası Balıkesirsporumuzdur. Takımızın başarısı en büyük dileğimizdir.

ŞEHRİ BAYRAKLARLA DONATALIM

Artık şehrimizi bayraklarla donatma vakti gelmiştir. Yaşadığımız her iki şampiyonlukta da taraftarımız on ikinci adam olarak Balıkesirpsorumuza destek ve katkı vermiştir onlara çok teşekkür ediyorum. İnşallah Altınordu maçından itibaren tribünleri doldurarak takımımıza desteği sağlarlar.

CEVAP BİLE VERMEDİLER

Ali Hikmet Paşa tesisleri sporcu ve teknik adam odaları tamamen yenilenmiş ve 5 yıldızlı otel konforu sağlanmıştır. Her odada tv’ler, yataklar, klimalar yenilenmiş tuvalet banyo ve zemin kaplamaları değişmiştir. 4 nolu saha Gençlik Spor İl Müdürlüğünden kiralanmak istenmiş ve sahanın çimlenmesi kulübümüzce yapılmak istendiği ve aynı zamanda amatör takımların haftada bir kere mücadelelerini oynatabileceği belirtilmesine rağmen şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamamıştır.

OTOPARK GELİRLERİMİZ İPTAL EDİLDİ

Kamuoyunda kulübümüzün borcu hakkında bir sürü dedikodular dolaşmaktadır. Kulübümüze görev süremiz boyunca 2 ayrı otobüs aldık. Bunların ücreti 1 milyon TL. alt yapımız kaldığı yerden çıkartıldı ve 310 metrekare altyapımıza bir tesis yapıldı bunu da 150 bin liraya mal ettik. Her ay SGK prim ödememiz 25 bin lira. Yıl bazında bu rakam 300 bin lira. Deplasman giderleri bir yılda sadece konaklama 750 bin lira. Yabancı oyuncuların, teknik heyetin araba ve ev kiraları aylık 30 bin lira. Yıllık kulübün mazot gideri 85 bin lira. Personel maaşları aylık 165 bin lira yıllık 2 milyon TL. yıllık geliri yaklaşık 1 milyon lira olan otopark gelirleri iptal edildi. En son 17 Eylül’de kulübümüzün tesileri 5 bin liradan ihaleye çıkartılmıştır biz bu tesislere 2014 yılında 2.100 lira ödüyorduk. Biz bu ihaleye girmedik.

TAKIMIN DEĞERİ 11 MİLYON EURO

Bizlerin kulüp yönetiminden dolayı maaş aldığımız söyleniyor. Kulüp tüzüğünün dördüncü maddesinde kulüp organlarında görev yapanlar ücret alamaz denmektedir. Birtakım kişiler bizim maaş aldığımızı söylüyorlar herhalde şimdi onlar da maaş almak için yönetime giriyorlar. 2010 yılında 500 bin Eoru’luk bir takım devraldık şu anda takımımızın değeri 11 milyon Euro.

SOSYAL MEDYADA SALDIRI YAPMAYACAĞIZ

Yeni seçilecek yönetime tüm samimiyetimle başarılar diliyorum. Balıkesirspor’da tek hedef Süper Lig’tir. Hiçbir zaman sosyal medya yolu ile saldırı yapmayacağımızı, kişilik haklarına saygılı olacağımızı eleştirinin yerinin kahve salonları değil kongre salonları olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız.”

 

FEYYAZ ÇİFTÇİ: YAŞANANLARDAN DERS ÇIKARMAMIZ GEREKİYOR”

Yapılan seçimlerin ardından konuşan yeni başkan Feyyaz Çiftçi ise şunları söyledi: “Geçmişe takılı kalmak istemiyorum. Herkes yaşanılanları iyi biliyor. Herkes kendi vicdan hesabını yapsın. Ben kendi hatalarımdan gerekli dersleri çıkardım” dedi.

Çiftçi, konuşmasında şunları söyledi: “Kulüp mali açıdan sıkıntılı. Şehir moral olarak çökmüş durumda. Balıkesirspor’a bu sezon sonuna kadar TFF’den gelecek her hangi bir gelir yok. Büyük hedefler çizmek istemiyorum. Kalıcı olmalıyız. Taraftarımızı kulüple barıştırmalıyız. Bilet ve kombine fiyatları aşırı derecede düşecek. Ucuz bilet ve kombine satacağız. Üye sayımızı artırmalıyız. 50.yılı önemsiyoruz. Projelerimiz ve kampanyalarımız var. 50.yıl kupası düzenlemek istiyoruz. 50.yıl Vefa Gecesi yapmak istiyoruz. Stad reklamları konusunda çalışmalarımız var. İş adamlarını desteğe çağırıyorum. Kötü bir yerde değiliz. Hedeflerimizi doğru koymalıyız. Futbol adına mali anlamda doğru adımlar atacağız. Kulübün bir lirasını heba etmeyeceğime namusum üzerine söz veriyorum. Ama kısa zamanda sportif başarı söz vermek için erken. Biz doğru adımlar atacağız. Öncelikli hedefimiz bu sezonun restorasyon ve tamir yılı olmasıdır. Benimle beraber bu yola çıkan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız bize bir telkinde bulunmadı. Kimle rahat çalışacaksan onu listeye yaz dedi. O’na da çok teşekkür ediyorum.”

 

Feyyaz Çiftçi’nin Yönetim Kurulu listesinde şu isimler bulunuyor:

Yönetim Kurulu Listesi: Nazmi Yarış, Mahmut Özbulut, Beytullah Özdil, Süleyman Akar, Yaşar Özmen, Harun Atabay, Remzi Boncuk, Gökhan Bahar, Yalçın Dereli, Oğuz Atan, Şahkan Saltık, Alper Lale, Hakan Özışıkoğlu, İsmail Uzan, Murat Keloğlu, Metin Kurt, Uğur Erkan, Hikmet Küçük, Umut Kırtıl, Tekin Özcan

 

Denetim Kurulu Listesi: Mehmet Çalışkan, Abdullah Erkahraman, Mustafa Baydak

Disiplin Kurulu Listesi: Tuncer Çallıoğlu, Kadir Palaz, Murat Atıler, Alp Kaan, Mustafa Şahin

TFF Delegeleri Listesi: Feyyaz Çiftçi, Ergün Gür

ASKF Delegeleri Listesi: Feyyaz Çiftçi, Harun Atabay, Murat Keloğlu, Uğur Atak, Metin Kurt

Seçme ve Sicil Kurulu Listesi: Feyyaz Çiftçi, Harun Atabay, Yalçın Dereli, Rafet Çetinel, Metin Özdil.

 

Haber: Murat Ayaşoğlu

 

 

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.