EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN ALTINOLUK VE ZEYTİNLİ’DE AŞURE HAYRI

Yazar Hakkında Son YazılarıAbout korfezŞAİRHANE; ORHON MURAT ARIBURNU – 3 Nisan 2017CINGILLIPINAR YİNE YENİ YENİDEN – 28 Mart 2017KÖRFEZ EMEKLİLER DERNEĞİNDEN ANLAMLI ETKİNLİK – 24 Mart 2017ONLAR BUNU HEP YAPIYOR! – 23 Mart 2017ONLAR BUNU SÜREKLİ YAPIYOR! – 2 Şubat 2017CHP’Lİ VEKİLLERDEN EDREMİT ÇIKARTMASI – 30 Ocak 2017 DOKUNAN YANIYOR – 30 Ocak 2017ŞİİR VE FOTOĞRAFI […]

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN ALTINOLUK VE ZEYTİNLİ’DE AŞURE HAYRI

Edremit Belediyesi tarafından, Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen aşure hayırları Altınoluk ve Zeytinli Mahallesi’nde devam etti.
Edremit Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak, Muharrem ayı nedeniyle düzenlenen aşure hayrı Altınoluk ve Zeytinli Mahallesi’nde devam etti. Zeytinli Mahallesi’nde Altınkum Mevkii Zabıta bürosu ününde ve köy meydanında, Altınoluk Mahallesi’nde ise Cumhuriyet Meydanı’nda kazanlar dolusu aşure dağıtıldı. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka’da kazanın başına geçerek vatandaşlara aşure ikram etti. Başkan Kamil Saka, “Toplumlar gelenekleri, görenekleri örf ve adetleriyle yaşarlar. Bizlerde günümüze kadar hiç bozulmadan gelen aşure geleneğimizi yaşatmaya, sürdürmeye devam ediyoruz. Yüzyıllar önce Kerbela’da yaşanmış olan acı olayda Hz. Hüseyin ve onlarca canın şehit edilişini bir kez daha anıyoruz. Allah bir daha böyle acılar göstermesin” dedi. Aşure hayrına Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ve İlhan Yazar, Belediye Meclis Üyeleri, Edremit CHP ilçe Başkanı Enver Enligün’ün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Edremit Belediyesi’nin aşure hayırları 10 Kasım 2015 Salı günü Güre Mahallesi’nde sona erecek.

Yorumlar

yorum

Gazetemiz Basın Meslek İlkelerine uymaya söz vermiştir. Köşe yazılarının ve reklamların sorumlulukları sahibine aittir.
© Tüm hakları saklıdır.